Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyniki policyjnej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

W miniony piątek policjanci z lubelskiego garnizonu przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań funkcjonariusze odnotowali 262 wykroczenia popełnione przez kierowców oraz pieszych.

W piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Nadzorem objęte były przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach całego powiatu.

Policjanci z Lublina ujawnili łącznie 262 wykroczenia, w tym 206 popełnione przez kierujących pojazdami, a 56 przez pieszych. W działania zaangażowano również policjantów grupy „SPEED”, którzy zatrzymali ponad 100 kierujących, którzy w rejonie przejść dla pieszych przekroczyli dozwoloną prędkość.

Podczas działań policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę poszukiwaną.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Czyli jakby wprowadzili przepisy o „świetych krowach ” na przejsciach ,tych 56 pieszych ,bylo by „niewinnymi ofiarami ” ?

  • Te przepisy trzeba wprowadzic jak widac, gdyż ok. 80% wykroczen to wina kierowców jak widac z powyzszej statystyki. Piractwo trzeba wziac za morde, zeby jezdzili jak w cywilizowanych krajach 🙂

 2. W bardziej zaściankowych miastach ludzie jeszcze są nieświadomi trzymania komórki przed oczami i poruszania się po prostu przed siebie nie patrząc na nic poza to urządzenie…

 3. Ciekawe kiedy wezmą na celownik rowerzystów jeżdżących po chodnikach obok ścieżek rowerowych, przejeżdżających w zabronionych miejscach itp. oraz pieszych biegających po przejściach

 4. Żadnego mpk hejterzy

 5. I tak nie uchronią pieszych przed ich bezmyślnością gdy wchodzą pod samochód nie dając kierowcy szans na hamowanie.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Szanse na wyhamowanie zależą od tego, z jaką prędkością kierowca się porusza i jak uważnie obserwuje otoczenie drogi.

   Tymczasem, 80% kierujących pojazdami PRZEKRACZA dopuszczalną prędkość dojeżdżając do PDP. Także Twoje utyskiwanie na pieszych to typowe pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

 6. A kiedy Policjanci będą pracować normalnie (robić swoje) BEZ AKCJI ????

 7. Zaostrzenie przepisow to koniecznosc, bo Polska to ciągle dziki kraj jesli chodzi o kulture jazdy i przestrzeganie przepisó drogowych.

 8. to tylko 1 dzień kontrolowali? brravo!
  w niedziel jestem na placu litewskim a tam 2 milicjantów ochrania 4 manifestujących przeciw aborcji
  wracam do domu i omało mnie 2 kierowców nie rozjechało na kondzie koło placu singera
  po hu ta policja ?

 9. Gratulacje policji kolejna spektakularna akcja jak ta na początku tygodnia.
  jak podawaliście na początku tygodnia skontrolowaliście 21000 kierujących. z czego zatrzymaliście 52 osoby za różne wykroczenia. brawo wy dało to wam skuteczność rzędu 0.24 % spektakularna akcja gratuluje. od razu w Polsce bezpieczniej. przecież wam durnie nawet dla pensje na zwołanie tych wszystkich biednych ludzi pracujących w tej skorumpowanej jednostce, nie wystarczy. znów trzeba będzie polować na błache wykroczenia i ganiać gnoi z gramem czy tych którzy kiepa wyrzucili na chodnik, dużo lepsze te akcje ile więcej zarobicie. komendant się nie ucieszy że tak mało przestępców wyłapaliście. chyba nie podostajecie urlopów, pan komendant będzie groził palcem. 52 kierowców nawet niech każdy dostanie po 500 zł to ile da? 26000 zł, tyle to nawet nie poszło na wypłaty. gratuluje głupoty, znajdźcie lepszy pomysł żeby ludzi upodlić za to że za wami staneli w proteście waszym. i dla władzy gratulacje, ludzie na was głosowali wy ich grabicie teraz. ale spokojnie za 4 lata zmiana i to inna banda będzie ciągnąć do siebie, i tak co 8 lat.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo