690 680 960

Wymusił pierwszeństwo na trolejbusie i zaczął hamować. O włos od zderzenia (wideo)

Wczoraj wieczorem na ul. Krochmalnej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca pojazdu świadczącego przewóz osób, na skrzyżowaniu wjechał wprost przed rozpędzony pojazd komunikacji miejskiej. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na filmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Krochmalnej w Lublinie. Na nagraniu, które otrzymaliśmy od Czytelnika widać, jak kierowca dacii wjechał przed rozpędzony trolejbus, a następnie zaczął hamować. O mało nie doszło do zderzenia obu pojazdów.

Jak relacjonuje kierowca trolejbusu, jadąc od strony ul. Diamentowej, wjechał on na zielonym świetle na skrzyżowanie, zaś kierujący dacią nie zwalniając wjechał prawdopodobnie na zielonej strzałce wprost przed pojazd komunikacji miejskiej.

– Zmusił mnie do gwałtownego hamowania narażając pasażerów i sam zaczął hamować, zamiast uciekać. Ja trolejbusem nie mogłem odbić, ale gwałtowny manewr mógłby narazić pasażerów na obrażenia. Takich sytuacji niestety jest wiele i gdyby nie szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii. Oczywiście zarejestrowane zdarzenie zostanie zgłoszone na policję – przekazał nam pan Robert.

W podobnym przypadku, do którego doszło na ul. Narutowicza, sprawą zajmował się sąd. Kierowca za podobny manewr, jak ten widoczny na nagraniu, został skazany prawomocnym wyrokiem. Sąd zobowiązał go do zapłacenia 500 zł grzywny.

(fot. wideo nadesłane)

58 komentarzy

 1. Te dziadki z tych taksówek,to już problem społeczny !!!

 2. Dlaczego zakrywacie numery,to nie są żadne dane osobowe a info jak ten koleś jeździ może pomóc uniknąć innych tego rodzaju zdarzeń.Jaka to korporacja też powinno być podane bo przecież ludzie wynajmują ich do przewozu więc chciałbym wiedzieć czy zatrudniają dobrych kierowców czy „chamów”

 3. NIE TO J,,,,,,,UBER:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. MPK-owskie q… niech nauczą się jeździc, wczoraj widziałem taką blond w 151 chyba nie dość że spasiona to jeszcze tępa!

 5. Do dylo ,no jak mi ktoś tak ordynarnie wyjeżdża ,to nic nie da moja agresja,bo tylko mogę do wypadku doprowadzić.Wiecie co komentujący wszyscy.Odpowiedzcie czemu to jak człowiek jest miły,grzeczny,tolerancyjny za kierownicą ,to uznaje się go za cieniasa, słabeusza, bojaźliwego głupka-ogolnie za takie Zero na drodze.A debeściak to taki kierowca , który jest chamem, który szuka okazji do kolizji, który wymusza pierwszeństwo i nie dziękuje nikomu, że ktoś go przepuścił,gdy ten nie miał pierwszeństwa.

 6. Takim to powinni zabierać prawo jazdy odrazu.

 7. Ketchup to do mnie mieszczański bałwanie , który pewnie jeździsz jak chcesz , jesteś typowy przemądrzały przygłup co gardzi innymi .Wiem was jest dużo więcej.Uwazacie się za nowoczesnych

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie