Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzał autem w słupki z łańcuchami na chodniku, przygniótł pieszą. Kierowca renaulta miał ponad 2,5 promila

Wczoraj w Wąwolnicy doszło do wypadku z udziałem pieszej. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy, kierowca renaulta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w czwartek w Wąwolnicy w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Policjanci ustalili na miejscu, że na ulicy Rynek, 55-letnia mieszkanka tej gminy szła chodnikiem. W pewnym momencie, zauważyła jadący od strony ulicy Lubelskiej samochód marki Renault. Pojazd wjechał na chodnik, a następnie jadąc po nim uderzał w słupki z łańcuchami oddzielające go od jezdni. Kobieta nie zdążyła uciec i pojazd przygniótł ją do jednego ze słupków.

Całe zdarzenie widział mąż kobiety, który stał na parkingu nieopodal. Małżonkowie od razu zorientowali się, że kierowca renaulta może być pod wpływem alkoholu i zabrali mu kluczyki ze stacyjki.

Kobieta trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Jak się okazało kierujący pojazdem 42-latek z gminy Poniatowa miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

(fot. Policja Puławy)

6 komentarzy

  1. Najgorsze jest to, że nic mu nie zrobią

    • a następnego grata kupi za miesiac przy następnej wypłacie „+”

      • Nie będzie musiał nic kupować, bo na podwórku stoi kilka innych gratów. Tacy mają w domu więcej aŁdic na podwórku niż książek w domu.

  2. Tom44 Masz całkowitą rację.Bo taka jest prawda.

  3. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej. ukarać niech siedzi w domu

  4. meksyk i wszystko jasne

Wiadomości z info112