Wyjeżdżał z parkingu, doprowadził do zderzenia z motocyklem (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Złojec doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Do szpitala na badania trafiła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Złojec w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi wyjeżdżał z terenu parkingu przy sklepie. Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką motocykliście, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Kierującego hondą 34-latka z Zamościa zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał on poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy. Trzeźwy był również kierujący audi, 67-letni mieszkaniec gminy Zamość.

Trwa ustalanie szczegółów tego zdarzenia.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Wiem co zaraz będzie napisane.
  Że motocykliści też powinni uważać. W sumie to wszystkie przepisy wyrzućmy do kosza i liczmy na to, że wtedy będzie bezpieczniej po wszyscy zaczną wtedy bardziej uważać.

 2. Zaczyna się sezon motocyklowy. Dlatego wszystkim kierującym przypomina się o obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ten nakaz dotyczy oczywiście wszystkich kierujących, czyli także kierujących motocyklami.
  Ostatnio mocno był ten artykuł przypominany, dlatego należy mieć nadzieję, że wszyscy go znają i przestrzegają.

  • To ja przypomnę motocyklistom, że poza terenem zabudowanym nie wyprzedza się z prawej strony ani nie omija się prawą stroną pojazdów stojących w korku. Szczególnie we krwi mają to dzbany z LLB na tablicy.

 3. Jeżeli ten motocyklista tamował ruch, bo jechał za wolno, to dobrze, że kierowca samochodu go potrącił. na innym portalu wyczytałem, że kierowcy samochodów są od wymierzania kar innym uczestnikom poprzez taranowanie.

 4. No i jeszcze, tradycyjnie pytanie o światła (właściwie to jedno przednie) w motocyklu. Jeżeli nie miał, to tracił pierwszeństwo.
  A drugie pytanie to kaptur/kask czy o to wszystko co ogranicza widoczność. Jeżeli motocyklista z tego powodu nie widział wyjeżdżającego samochodu, to niech ma pretensję sam do siebie.

 5. „jadącemu drogą wojewódzką motocykliście”…jak znam życie to raczej pędzącemu

  • Dla kierowcy zaskoczeniem może być nawet uprawiająca Nordic-walking o kulach 80-latka wbiegająca na pasy.

 6. A co jeżeli kierującemu samochodem wydawało się, że jedzie drogą z pierwszeństwem? Taka szeroka droga biegnąca mniej więcej przez środek podwórka, więc chyba miał prawo tak pomyśleć. Skąd miał się spodziewać tego, że nagle ktoś mu wyjedzie z boku?

 7. Gdy zbierze się forumowe mądrości z ostatnich kilku dni, to przy każdym kolejnym zdarzeniu nie ma potrzeby już nic dodawać, bo wszystko jest rozwiązane, sprawca określony, sprawa wyjaśniona.

 8. Honda Varadero sd01 bezpieczny motocykl.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja