Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjeżdżał z parkingu, doprowadził do zderzenia z motocyklem (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Złojec doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Do szpitala na badania trafiła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Złojec w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi wyjeżdżał z terenu parkingu przy sklepie. Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką motocykliście, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Kierującego hondą 34-latka z Zamościa zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał on poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy. Trzeźwy był również kierujący audi, 67-letni mieszkaniec gminy Zamość.

Trwa ustalanie szczegółów tego zdarzenia.

Wyjeżdżał z parkingu, doprowadził do zderzenia z motocyklem (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

13 komentarzy

 1. Wiem co zaraz będzie napisane.
  Że motocykliści też powinni uważać. W sumie to wszystkie przepisy wyrzućmy do kosza i liczmy na to, że wtedy będzie bezpieczniej po wszyscy zaczną wtedy bardziej uważać.

 2. Zaczyna się sezon motocyklowy. Dlatego wszystkim kierującym przypomina się o obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ten nakaz dotyczy oczywiście wszystkich kierujących, czyli także kierujących motocyklami.
  Ostatnio mocno był ten artykuł przypominany, dlatego należy mieć nadzieję, że wszyscy go znają i przestrzegają.

  • To ja przypomnę motocyklistom, że poza terenem zabudowanym nie wyprzedza się z prawej strony ani nie omija się prawą stroną pojazdów stojących w korku. Szczególnie we krwi mają to dzbany z LLB na tablicy.

 3. Jeżeli ten motocyklista tamował ruch, bo jechał za wolno, to dobrze, że kierowca samochodu go potrącił. na innym portalu wyczytałem, że kierowcy samochodów są od wymierzania kar innym uczestnikom poprzez taranowanie.

 4. No i jeszcze, tradycyjnie pytanie o światła (właściwie to jedno przednie) w motocyklu. Jeżeli nie miał, to tracił pierwszeństwo.
  A drugie pytanie to kaptur/kask czy o to wszystko co ogranicza widoczność. Jeżeli motocyklista z tego powodu nie widział wyjeżdżającego samochodu, to niech ma pretensję sam do siebie.

 5. „jadącemu drogą wojewódzką motocykliście”…jak znam życie to raczej pędzącemu

  • Dla kierowcy zaskoczeniem może być nawet uprawiająca Nordic-walking o kulach 80-latka wbiegająca na pasy.

 6. A co jeżeli kierującemu samochodem wydawało się, że jedzie drogą z pierwszeństwem? Taka szeroka droga biegnąca mniej więcej przez środek podwórka, więc chyba miał prawo tak pomyśleć. Skąd miał się spodziewać tego, że nagle ktoś mu wyjedzie z boku?

 7. Gdy zbierze się forumowe mądrości z ostatnich kilku dni, to przy każdym kolejnym zdarzeniu nie ma potrzeby już nic dodawać, bo wszystko jest rozwiązane, sprawca określony, sprawa wyjaśniona.

 8. Bo pogromcy zawsze w gotowości. Jedynie na przełomie stycznia i lutego byli zwolnieni ze służby z powodu pokrycia jezdni lodem/śniegiem i wtedy mogli zdjąć nogę z gazu.
  Dobrze, że tamten kataklizm trwał tylko kilka tygodni, bo sklepy opustoszały zupełnie, dostawy niemal stanęły, aż do tego stopnia, że z transportowanych jaj zaczęły się pisklaki wykluwać. No i nikt w Lublinie nie jadł wtedy gorącej pizzy.

  • Pizzę zimną to jeszcze da się podgrzać w mikrofalówce, ale ile można jeść suche bułki moczone w mleku, żeby sobie zębów nie połamać?

 9. Kto wie, kto z nas tu piszących będzie biorcą …

 10. Honda Varadero sd01 bezpieczny motocykl.