690 680 960

Prof. Andrzej Horban rekomenduje zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban podczas porannej rozmowy w Radio ZET przekazał, że w przypadku rosnącej liczby zakażeń, będzie rekomendował zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną.

W czwartkowej rozmowie w Radio ZET doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban powiedział, że w przypadku wzrostu liczby zakażeń należałoby wprowadzić zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną.

– Jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie to wprowadzić. Być może jeszcze przed świętami. Decydują w tej chwili 2-3 dni- powiedział Andrzej Horban.

Zaznaczył również, że w tej sprawie nie ma wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach europejskich. Co więcej, odniósł się od osób, które na ulicy nie stosują maseczek zasłaniających usta i nos.

– Jeżeli nadal widzi się osoby bez masek na twarzy, biegające po ulicy czy sklepie, jeżeli nadal jest podziemie organizujące imprezy – aż mi się wierzyć nie chce – na kilkaset osób, to włos na głowie się jeży – przekazał prof. Andrzej Horban.

Ekspert premiera wskazał, że sytuacja powinna poprawić się za 2-3 tygodnie. Wówczas widoczny będzie spadek zakażeń po wprowadzonych obostrzeniach. Odniósł się również do sprawy limitów w kościołach i takie decyzje mogą zapaść jeszcze w czwartek. Chodzi tutaj o ostrzejsze limity wiernych w świątyniach.

– Jeżeli ludzie nie zastosują się do obostrzeń, to będziemy mieli jeszcze większą liczbę zgonów. Ci, którzy nie stosują się do naszych zaleceń są siewcami śmierci – dodał Horban.

(fot. Policja Lublin)

50 komentarzy

 1. Rekomenduję aby w końcu wszyscy ci doradcy podpisali w końcu klauzulę braku konfliktu interesów. Jeżeli nie to niech zamilkną.

 2. rekomedduj sobie wyjście do kibla znafffco.

 3. Zalecam zamknac caly rzad wraz z ekspertami a pandemia zniknie w mgnieniu oka!!!

 4. Powiem tak
  SZKODA MORDY OTWIERAĆ

 5. Dla Morawieckiego i tej bandy z PoPisu a od Polaków niech spada frajer!!!

 6. maseczkowcy amebowcy

  Nikt im już nie wierzy.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie