Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjątkowa impreza rozpocznie się dziś w Nałęczowie. W niebo znów wzbiją się balony

Szereg atrakcji zarówno dla miłośników balonów na ogrzane powietrze, jak też mieszkańców i turystów przygotowali organizatorzy Zawodów Balonowych, które odbędą się w Nałęczowie. Impreza rozpoczyna się dziś wieczorem.

W środę 4 sierpnia w Nałęczowie rozpoczynają się XXXVII Balonowe Mistrzostwa Polski, IX Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz 16. Międzynarodowe Zawody Balonowe. Co roku impreza ta ściąga do tego uzdrowiskowego miasteczka zawodników z całej Europy, a także liczne grono turystów.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 zawodników, zaplanowano 6 lotów zawodniczych, jak też szereg imprez towarzyszących. Wśród nich będzie pokaz Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”. Oczywiście nie zabraknie również najbardziej widowiskowego punktu zawodów, czyli nocnych pokazów balonowych.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw oraz prezentacja ekip odbędzie się dzisiaj o godz. 21:00 przed Sanatorium „Książe Józef”. Loty balonów odbywać się będą w czwartek, piątek i sobotę o godz. 6:00 i 18:00. Nocne pokazy balonów zaplanowano na piątek i sobotę, na godz. 21:30.

W sobotę odbędzie się również festyn lotniczy, w którym wezmą udział przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. W jego trakcie, ok. godz. 18.00 zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Do tego dochodzą warsztaty, zabawy dla dzieci oraz festiwal smaków z całego świata. Wieczorem będzie można oglądać pokaz kolekcji modeli Marka Ławrynowicza, zaś na scenie przy Termach pałacowych wystąpi Janusz Szrom z Zespołem.

W przypadku, gdyby warunki pogodowe uniemożliwiły wykonanie któregoż z lotów zawodniczych, zostanie on nadrobiony w niedzielny poranek. Z kolei zakończenie Mistrzostw wraz z ceremonią medalową odbędzie się o godz. 11 na scenie przed Urzędem Miejskim.

Organizatorem zawodów jest Aerostat Club, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Ja tam wolę spotkać się wieczorem pod marketem i palić kiepa będąc opartym o 20-letniego grata z niesprawnym wydechem.

 2. Nawdycham sie tego gazu i polecę do nieba do boga.

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Nie polecam takim strachliwym jak ja, zaproszony byłem tam kiedyś na taki lot, ale szczegółów nie opiszę. A przeżycia i wrażenia były super. Tylko ten mój strach, że za chwilę bocian dziobem rozje.. Bie balon był dla mnie nie do ogarnięcia. Jak będę miał 80 lat, to chętnie jeszcze polecę balonem, bo będzie mi już zupełnie obojętne.

 4. Prognozy pogody są niesprzyjające

 5. Atrakcja że cho cho

 6. Jako mieszkanka Nałęczowa przestrzegam przed parkowaniem na prywatnych podjazdach, osiedlach na zakazach itd itd. Proszę myśleć i nie utrudniać ludziom życia bo niektórzy nie są na wczasach, a wracają po kilkunastu godzinach pracy do domu i nie mają gdzie zaparkować albo dojazd jest zastawiony. Jestem jedną z osób, która będzie zawiadamiać policję w przypadku braku myślenia. Jak macie czas na balony to i parkujcie gdzieś dalej na uboczu i się przespacerujcie.

  • Popieram, tak trzymac. dzicz parkingowa czy inaczej zaraza parkingowa musi być zwalczana bo inaczej jej nie powstrzymamy. Juz teraz mam wrażenie ze kierowcy bezstresowo traktują chodniki jak miejsce do parkowania własnego strucla, a zwróc takiemu uwagę to pokaze ci te 40cm i oznajmi…co nie wystarczy do przejścia…? Jako kierowca i pieszy oznajmiam ze jak idę chodnikiem to mam mieć zostawione min 1,5 metra z szerokiego chodnika , a jeśli chodnik ma 1,5 lub mniej szerokosci to zadnego samochodu tam nie ma prawa być, i zaden kierowca nie będzie mi wyznaczał szerokości chodnika do przejścia, Kropka

 7. Czy „prezentacja ekip”, czwartek 21, oznacza „pokaz stacjonarny”, tzn. nie będą jeszcze wznosili się w powietrze?

Z kraju