690 680 960

Wydział Komunikacji od poniedziałku funkcjonuje w nowym budynku (zdjęcia)

Od poniedziałku Wydział Komunikacji w Lublinie funkcjonuje w nowym budynku przy ul. Czechowskiej 19 A. Interesanci zyskali m.in. odpowiednie i wygodne warunki obsługi.

Od poniedziałku interesanci są obsługiwani przy 15 stanowiskach do rejestracji oraz dodatkowych 4 stanowiskach do odbioru gotowych dokumentów, takich jak prawo jazdy, czy dowód rejestracyjny.

W budynku sala obsługi ma powierzchnię ok. 400 m2, zaś poczekalnia około 25 m2 z 20 miejscami siedzącymi oraz odpowiednio dostosowane miejsca socjalno-sanitarne takie jak toalety, pokój dla matki z dzieckiem, czy pokój socjalny dla pracowników. Do obsługi interesantów wykorzystywany jest elektroniczny system kolejkowy.

W budynku znajduje się łącznie około 50 miejsc siedzących, a przy ścianach zamontowane są blaty, które umożliwiają uzupełnienie dokumentów w wygodny sposób.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażono go w windę, znajduje się przy nim także parking. Nowa siedziba posiada odpowiednie archiwum do przechowywania dużych zasobów archiwalnych wydziału, które są wykorzystywane również w pracy bieżącej.

(fot. UM Lublin)

21 komentarzy

 1. Jak duży jest bezpłatny parking gdzie wszyscy petenci przyjeżdżają przecież samochodami ?

  • Taki jak dotychczas.

  • Ile masz w centrum miasta bezpłatnych miejsc parkingowych? Nie stać cię 5 zł zapłacić to wsiadaj w miejski. Czemu wszyscy samochodami? Bo na parkingu pod blokiem nikt nie montuje tablic rejestracyjnych? Czy może po odbiór prawka to już koniecznie samochodem trzeba, bo inaczej nie wydadzą?

 2. Kolejki bez zmian?

 3. Patrzta jaki ladny, szkoda tylko, ze z waszej kasy haha. W normalnych krajach auta rejestruje sie przez internet, a urzedniki powinny siedziec w klitce i odpisywac na listy, no ale w Rio Karakaneiro jest na odwrot, bo to bogaty kraj…

  • Kiedyś chłop pracował na pana. Dziś my pracujemy na urzędników…

  • W normalnych „cywilizowanych” krajach żołnierze chodzą z karabinami po ulicach, kobiety są gwałcone na potęgę, a od czasu do czasu jakiś lekarz bądź astronom postrzela sobie z kałacha, rozjedzie kogoś na chodniku albo wysadzi się w powietrze w imię Allaha i jego proroka pedofila… Krótko mówiąc – Europa pierwszej prędkości !

 4. A czy kolejki są jakie były wcześniej ?

 5. A czy wszyscy petenci są obsługiwani, jest jakiś limit numerków i jeśli tak to do której najpóźniej należy przyjść aby. Zarejestrować samochód.

  • W normalnym kraju to można do urzędu przyjść 5 minut przed zamknięciem , pani zamyka drzwi o piętnastej i wszyscy co są w środku są załatwiania.
   A w Polsce urząd otwarty do piętnastej a o dziesiątej dowiadujesz się że nie ma numerków.
   Weś se Pan zwolnienie w robocie i przyjdz Pan jutro tylko rano to może się uda 🙂

 6. Ale parkowanie… Zaraz trzeba będzie kołkami budynek ogrodzić bo przejść się nie da do drzwi.

  • Ci najsprytniejsi i najbardziej zaradni nie będą iść po śniegu kilkunastu metrów skoro mogą wjechać jednym kołem do budynku i nikt im nic nie zrobi.

  • Bydło rogate/drogowe trzeba grodzić, bo samo nie potrafi się zachować prawidłowo. Co jest w tym zaskakującego?

  • Na chama tylko chamskie sposoby działają. Nic z tym nie zrobisz. Tylko słupki, blokady, mandaty i laweta. Nic innego nie zadziała, bo i tak stanie sobie tak jak zechce. Czy to trawnik, czy droga pożarowa, czy miejsce dla niepełnosprawnych. To są bardzo dobre miejsca do zaparkowania i przeważnie puste, więc tylko głupi by nie skorzystał. Szerokie i za darmo.

 7. Czy kolejki są takie jak zawsze?

 8. Kultura być musi

  A myślisz że kolejki robią się przez starą farbę i brak miejsca do siedzenia???? Czy przez SUPER nieDZIAŁAJĄCY system informatyczny po wprowadzeniu którego kolejki się wydłużyły- co potwierdzali sami pracownicy. W tym kraju wszystko się USPRAWNIA.
  W starym budynku także było 15stanowisk -i co z tego jak cześć dla firm tylko. Nic się nie zmieni

  • Zmieni zmieni. Żuk przeniósł wydział do większej siedziby by kolejnych kolesi lub ich rodziny zatrudnić. Petent się nie liczy tylko miejsce przy korycie dla swoich. Wspomnisz moje słowa odwiedzając ten urząd.

 9. Kolejki są mniejsze bo jest więcej stanowisk do obsługi

 10. Czy są kolejki? ?

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas