Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Trudne warunki na drogach. Jezdnie są białe i oblodzone

Wieczorem znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Policjanci w całym regionie notują wysyp kolizji. Warto zachować szczególną ostrożność.

Po chwilowym ociepleniu topniejący śnieg sprawił, że drogi stały się mokre. Wieczorny spadek temperatury spowodował z kolei zamarzanie znajdującej się na nawierzchni wody. Warunki na drogach pogorszyły jeszcze występujące lokalnie i okresowo opady śniegu. Pomimo tego, że drogowcy do walki z gołoledzią skierowali znaczne siły w postaci solarek i innego sprzętu, wiele tras w naszym regionie ma białą i śliską nawierzchnię.

Jeżeli chodzi o drogi krajowe, najgorsza sytuacja występuje na trasie Piaski – Krasnystaw – Zamość – Tomaszów Lubelski – Hrebenne oraz z Zamościa do Frampola. Znacznie gorzej jest na drogach wojewódzkich, zwłaszcza w powiecie bialskim. Drogi wojewódzkie nr 812 Biała Podlaska – Wisznice, 811 Biała Podlaska – Konstantynów, 698 Konstantynów – Terespol oraz 816 Terespol – Kodeń mają nawierzchnie pokryte warstwą lodu. Lokalną śliskość kierowcy napotkają na drogach w powiecie włodawskim, parczewskim, chełmskim i hrubieszowskim.

Biała nawierzchnia znajduje się na drogach wojewódzkich w powiatach tomaszowskim, zamojskim, biłgorajskim, trochę lepiej jest w powiatach opolskim i puławskim, gdzie drogi są białe, jednak w koleinach nawierzchnia jest czarna. Z kolei zajeżdżonego śniegu i błota pośniegowego kierowcy powinni się spodziewać na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Chodel, 833 Chodel – Urzędów, 830 Lublin – Sadurki, 827 Sadurki – Bełżyce, 834 Bełżyce – Niedrzwca Duża, 829 Łęczna – Biskupice, 838 Głębokie – Dorohucza, 837 Piaski – Żółkiewka – Mościska oraz 842 Krasnystaw – Wysokie.

(fot. archiwum)

4 komentarze

  1. Szok, w zimie białe jezdnie.

  2. Szanowna redakcjo 112 piszecie ostrzegacie o złych warunkach na drogach tylko dlaczego nikt nie sprawdzi czy jezdnie są posypane,owszem jeżdzą piaskarki ale tylko jeżdzą zero jakiegokolwiek posypywania chyba ze ronda i zakręty ale to też nie wszystkie

  3. Warunki zostały ogłoszone – wraz z grabarzami i szrotmistrzami czekamy na wyniki.
    Myślę, że „dobrodzieje” sami wymodlą swoje „cołaski”.

  4. Jak tam zimnoluby? Macie swoją ulubioną porę roku a do jezdzenia 20km/h można się przeciez przyzwyczaić a ryzyko ze ktos w nas przydzwoni wkalkulować w naszą ulubioną, przepiękną czarno-białą porę roku.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo