Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Jak co roku, 6 grudnia, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Zoomikołajki. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się Świąt.

Lublin
2021-12-06, 12:00

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Zoomikołajki stały się już tradycją i w tym roku także zachęcamy do odwiedzenia podopiecznych Schroniska. Jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z informacjami o adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyce – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala zatytułowaną „Zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię”, wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie. Ponadto w ramach spotkania zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku przebywa około 400 zwierząt – psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Każdy kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. Własne legowisko lub drapak pomogą pupilom poczuć się dobrze w nowym otoczeniu. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Zoomikołajki odbędą się w poniedziałek (6 grudnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

(fot. mat. org.)

Jeden komentarz

  1. Jak? Zomomikołajki? To ja dziękuję,nie skorzystam.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)