690 680 960

Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie

Lubelski oddział Komitetu Obrony Demokracji razem z innymi zaangażowanymi społecznie osobami i wsparciem lokalnych firm od początku wojny organizuje pomoc dla walczącej Ukrainy i migrantów wewnętrznych.

Lublin

Od pierwszych dni wojny KOD pomaga uchodźcom przekraczającym granicę. Dzięki ukraińskim wolontariuszom, pomoc zawsze dociera do celu.

– Obecnie otrzymujemy prośby o ciepłą odzież dla osób przebywających w ośrodkach dla uchodźców z terenów objętych działaniami wojskowymi, co przy obecnych problemach z dostawami prądu i ogrzewaniem jest szczególnie potrzebne. Dzięki wsparciu darczyńców w ostatnim – listopadowym transporcie przekazaliśmy 200 kompletów termicznej bielizny dla walczących, a dla potrzebujących uchodźców wewnętrznych w Nowowołyńsku kurtki, bluzy i koce. Kolejny transport organizujemy w grudniu – informuje Magdalena Bielska przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego KOD.

Zbiórka potrwa do 10 grudnia, a potrzebne są ciepłe kurtki, polary, koce, kołdry i śpiwory. Mogą to być rzeczy używane, ale czyste i w dobrym stanie, także ciepłe skarpety, bielizna termiczna – nowa.

Dyżury prowadzone są w poniedziałki i środy, w godzinach 17:00-19:00, w biurze KOD ul. Ogrodowa 10/1a (domofon z oznaczeniem KOD).

Osoba do kontaktu: Anna Hostyńska tel. 662 210 127

Trwa zbiórka środków poprzez zbiórkę internetową na odzież termiczną dla wojska: https://zrzutka.pl/hu7kxe
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Lewactwo tak się oferowało a jak co do czego to cisza.

  2. KOD to ZŁO

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)