690 680 960

CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi

W sobotę, 26 listopada odbędzie się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin w edycji 2022/2023. To cykliczna impreza na dystansie 5 km, rozgrywana na ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim. W październikowych zawodach wzięło udział 254 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Irlandczyk Sean Doyle i Dominika Łukasiewicz. Podobnie, jak przed miesiącem – rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej imprezie wystartowało 90 młodych adeptów biegania. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 23 listopada. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

Lublin
2022-11-26, 08:30

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej, przełajowej trasie. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (CITY TRAIL odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą CITY TRAIL Gold.

– Regularność w aktywności fizycznej jest kluczowa, aby obserwować efekty w postaci lepszej kondycji, poprawy samopoczucia, czy utraty zbędnych kilogramów. I właśnie dlatego cykliczna formuła biegów CITY TRAIL jest dobrym motywatorem. Dla każdego. Biegaczy, którzy trenują i startują w zawodach z zamiarem poprawiania rekordów życiowych, ale także dla osób, które biegają rekreacyjnie, dla przyjemności i zdrowia – Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator biegów CITY TRAIL.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach sobotniego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji – Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie sobotnich zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Lublinem biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Lubelską odsłonę CITY TRAIL wspiera Miasto Lublin.

Harmonogram wydarzenia:

 • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
 • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
 • godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
 • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
 • godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
 • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
 • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
 • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu

(fot. źródło mat. prasowe)

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)