W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny

W sobotę 12 września w godzinach od 10:00 do 13:00 na terenach zielonych w pobliżu Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny „Ingarden in the Saxon Garden”. Wydarzenie organizuje Fundacja Academicon i magazyn „Filozofuj!”.

Lublin
2020-09-12, 10:00

„Ingarden in the Saxon Garden” to filozoficzny piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla uczestników w każdym wieku: tych najmłodszych, tych trochę starszych, a także młodzieży i dorosłych. Będą warsztaty, konkursy z nagrodami, własnoręczne malowanie toreb i filozofowanie pod chmurką.

– Na to, że popularyzacja filozofii wśród dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko jest możliwa, ale odbywa się ze świetnymi rezultatami, mamy aż nadto przykładów, bo od lat z powodzeniem organizujemy tego typu warsztaty. Piknik to okazja do wspólnego, międzypokoleniowego filozofowania na łonie natury – w samym sercu miasta, lecz z dala od miejskiego zgiełku. W 2020 r. przypada 50. rocznica śmierci wielkiego polskiego filozofa, Romana Ingardena. Bieżący rok został ogłoszony przez Sejm RP jego imieniem. Chcemy wykorzystać tę okazję do upowszechnienia wiedzy o jego postaci wśród Lublinian – wyjaśnia Olga Tuźnik z redakcji „Filozofuj!”.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN. Warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu. Grupy uczestników będą maksymalnie 20-to osobowe. Warunkiem uczestnictwa będzie wypełnienie deklaracji potwierdzającej stan zdrowia, posiadanie maseczki, zachowanie bezpiecznej 2-metrowej odległości. Organizator zapewnia środki do dezynfekcji rąk. Prowadzący i organizatorzy również będą mieli na sobie maseczki. Organizator zapewnia, że każdy uczestnik będzie miał co najmniej 5 m² przestrzeni i wyraźnie zaznaczy teren dla uczestników wydarzenia.

Udział w pikniku jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy na warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)