Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku

Kraśnik

Wielki Post jest okresem modlitwy, postu i jałmużny. Wielkopostne rozważania kierują nasze myśli nie tylko ku Męce Pańskiej, ale również głębokiej refleksji nad naszym przemijającym życiem. Nasza jałmużna to chrześcijański obowiązek pomocy bliźniemu. W obecnym czasie trwającej od ponad roku pandemii powinniśmy skupić się na wspólnej odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie, ale nie może ulec zapomnieniu fakt, że są wśród nas osoby potrzebujące pomocy, może właśnie szczególnie potrzebujące pomocy w dobie ogarniającego cały świat kryzysu.

– Mając to na uwadze pragniemy wspomóc potrzebujących, aby nadchodzące święta Wielkanocne, które przeżywać będziemy zapewne w niepewności jutra i rzeczywistości śmiercionośnego wirusa, były jednak czasem nadziei, którą niesie Zmartwychwstały Chrystus. Wspomagając naszą akcję pomożemy w przygotowaniu paczek z żywnością, która trafi do najbardziej potrzebujących osób i pomoże im godnie przeżyć świąteczny czas – informuje koordynator akcji Marcin Nastarowicz.

Od 28 lutego do 28 marca w ramach akcji będą zbierane: konserwy, kasze, ryż, makarony, oleje, cukier, przyprawy, przetwory, słodkości, bakalie i tym podobne produkty o długim terminie ważności. Dary można składać w zakrystii kościoła Matki Bożej Bolesnej przy ul. Słowackiego 15 w Kraśniku.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dar ich serca. Zebrana pomoc to nieopisane wsparcie dla ludzi potrzebujących.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)