690 680 960

„Tańcz z Kaniorowcami” na placu Litewskim w Lublinie

W sobotę, 16 września, na placu Litewskim odbędzie się taneczne spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Wydarzenie zaplanowano na godz. 15.00

Lublin
2023-09-16, 15:00

Miasto Lublin zaprasza na taneczne spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Będzie to okazja do zabawy, a także nauki polskich tańców ludowych. Wydarzenie „Tańcz z Kaniorowcami” odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Piękne melodie i tańce od lat żywe w tradycji naszego regionu są wciąż doskonałym impulsem do zabawy i wspólnego spędzania czasu. W tym roku starsi oraz młodsi mieszkańcy i mieszkanki Lublina mieli kilkakrotnie możliwość wzięcia udziału w potańcówkach, jak również nauce organizowanej przez Kaniorowców. W najbliższą sobotę polecam ostatnie z tegorocznych spotkań na Placu Litewskim – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

„Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie skierowane do mieszkańców Lublina i regionu. Jego celem jest nauka polskich tańców ludowych i narodowych oraz integracja międzypokoleniowa. Do wspólnej wesołej zabawy zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i niezależnie od posiadanych umiejętności tanecznych.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)