690 680 960

Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku. Przygotowano sporo atrakcji

W niedzielę, 17 września, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Kraśniku odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski. To okazja do promowania Funduszy Europejskich, a dla uczestników – możliwość wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi oraz wspaniała zabawa. Wszystkie będą bezpłatne.

Kraśnik
2023-09-17, 14:00

Rodzinny Piknik Europejski to okazja do promowania Funduszy Europejskich w naszych małych ojczyznach, a także okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz połączenia nauki z zabawą. Podczas pikniku będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, wziąć udział w quizach i konkursach. Za czynny udział w tych zabawach przewidziane są nagrody.

Będzie można również skorzystać z dmuchańców, kącika plastycznego, modelowania balonów, malowania buziek i tatuaży brokatowych. Do wspólnych zabaw zaprosi Syriusz – oficjalna maskotka Unii Europejskiej. Dla ciekawskich będą warsztaty
z nowych technologii.

– Cykl Rodzinnych Pikników Europejskich w Województwie Lubelskim to promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w naszym regionie, a także możliwość edukacji poprzez zabawę już najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Ważne jest, aby społeczeństwo wiedziało, jak wiele zmienia się w ich najbliższej okolicy dzięki Funduszom Europejskim. Inwestycje unijne to m.in. bezpieczne drogi, nowoczesne obiekty sportowe, jak np. zmodernizowany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku – na terenie którego odbędzie się piknik – a także odpowiednio wyposażone przedszkola i szkoły. I warto o tym przypominać, szczególnie poprzez wydarzenia skupiające lokalne społeczności – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nie zabraknie także muzycznych atrakcji, takich jak: występ Andrzeja Rosiewicza, recital akordeonowy Miłosza Bachonko, występ artystów Opery Lubelskiej oraz Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery Lubelskiej, a także pokaz muzyczno-taneczny artystów z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz kapela „Swojacy” i Zespół Wokalny „Jubilat”.

W strefie unijnej czekać będą specjaliści Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz pracownicy Punktów Kontaktowych w UMWL, którzy odpowiedzą na pytania związane z Funduszami Europejskimi. Swoje stoiska przygotują m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kraśniku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku oraz służby mundurowe.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)