690 680 960

Spektakle Teatru ITP w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim

W piątek i sobotę, 9-10 czerwca, na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim będzie można zobaczyć „Sztukmistrza” oraz biblijną komedię muzyczną „Józef”. Oba spektakle zaprezentuje dobrze znany w Lublinie, studencki Teatr ITP.

Lublin
2023-06-09, 20:00

Biblijna komedia muzyczna „Józef” to opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych. Spektakl stanowi wodewilową interpretację perypetii biblijnego patriarchy. Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia.

Z kolei „Sztukmistrz” opowiada o losach Jaszy Mazura – człowieka o niezwykłych zdolnościach i ogromnie popularnego, który po ostatnich objazdach znów wyrusza z Lublina do Warszawy, gdzie czeka na niego kobieta jego marzeń. Żonaty i otoczony innymi kochankami – przyjaciółkami postanawia porzucić dla niej te znajomości, swoją wiarę i spełnić się w miłości. Jednocześnie nie potrafiąc rezygnować z przyjemności plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw, gdzie podejmować można tylko radykalne kroki…

Spektakle Teatru ITP będzie można obejrzeć w piątek i sobotę, 9-10 czerwca, o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Wstęp wolny.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)