Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spektakle Teatru ITP w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim

W piątek i sobotę, 9-10 czerwca, na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim będzie można zobaczyć „Sztukmistrza” oraz biblijną komedię muzyczną „Józef”. Oba spektakle zaprezentuje dobrze znany w Lublinie, studencki Teatr ITP.

Lublin
2023-06-09, 20:00

Biblijna komedia muzyczna „Józef” to opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych. Spektakl stanowi wodewilową interpretację perypetii biblijnego patriarchy. Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia.

Z kolei „Sztukmistrz” opowiada o losach Jaszy Mazura – człowieka o niezwykłych zdolnościach i ogromnie popularnego, który po ostatnich objazdach znów wyrusza z Lublina do Warszawy, gdzie czeka na niego kobieta jego marzeń. Żonaty i otoczony innymi kochankami – przyjaciółkami postanawia porzucić dla niej te znajomości, swoją wiarę i spełnić się w miłości. Jednocześnie nie potrafiąc rezygnować z przyjemności plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw, gdzie podejmować można tylko radykalne kroki…

Spektakle Teatru ITP będzie można obejrzeć w piątek i sobotę, 9-10 czerwca, o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Wstęp wolny.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju