Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

W środę 14 października o godzinie 19 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie odbędzie się. Wydarzenie organizują: Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Polish Soloists.

Lublin
2020-10-14, 19:00

Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej, które jest w całości oparte na wierszach Karola Wojtyły. Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej ponadczasowej twórczości.

Wystąpią: Dominika Ostałowska i Jarosław Gajewski. Zaśpiewa Nula Stankiewicz a wśród muzyków będą: Janusz Strobel, Kuba Stankiewicz, Mariusz „Fazi „Mielczarek, Paweł Pańta oraz Sebastian Frankiewicz. Do tego Kwartet smyczkowy Polish Soloists Quartet w składzie: Sebastian Czaja, Jan Lewandowski, Celina Kotz i Anna Krzyżak

Spektakl odbędzie się o godz. 19.00 w Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstęp jest bezpłatny, należy jednak wcześniej zarezerwować wejściówkę pod adresem mailowym: [email protected] Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu wymagane będą maseczki ochronne.

(fot. materiały organizatora)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)