Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu

4 grudnia br. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zorganizuje imprezę sportową pod nazwą „Leśna Piątka z Mikołajem – razem dla dzieci z domów dziecka”.

Lublin
2021-12-04

Wydarzenie odbędzie się na trasach leśnych Nadleśnictwa Świdnik położonych w pobliżu lubelskiego Zalewu Zemborzyckiego, gdzie zostanie rozegrany bieg na dystansie 5 kilometrów. Udział w biegu planuje około 200 osób. Od uczestników nie będzie pobierana opłata wpisowa. Wraz ze współorganizatorem wydarzenia – Stowarzyszeniem „Przeszłość-Przyszłości” – inicjatorzy wydarzenia będą zachęcać uczestników biegu do przyniesienia artykułów takich jak słodycze i/lub środki higieny osobistej (szampony, żele, pasty do zębów, antyperspiranty itp.), które zostaną później przekazane 21 placówkom opiekuńczym z terenu miasta Lublin.

Flora Edwards stwierdziła niegdyś, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Przyłączenie się do udziału w imprezie będzie najlepszą możliwą formą pomocy tym, którzy jej faktycznie potrzebują.

Tego dnia najważniejszy będzie szczytny cel biegu, a nie wynik, dlatego zrezygnowano z prowadzenia klasyfikacji, pomiaru czasów i nagradzania najlepszych biegaczy. Zwycięzcami zostaną wszyscy, którzy zdecydują się na wyciągnięcie pomocnej dłoni do potrzebujących. Każdy uczestnik szlachetnej rywalizacji otrzyma gadżet w postaci pamiątkowej koszulki, czapki św. Mikołaja oraz zestawu promocyjnego przygotowanego przez markę „Dobre z Lasu”. Ponadto, po zakończonym biegu organizatorzy zapewnią startującym poczęstunek w postaci ciepłego posiłku, przekąsek i napojów.

W gronie partnerów wspierających inicjatywę znalazły się takie podmioty jak LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp.k., Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Nestlé Polska S.A. – Nałęczowianka oraz „Herbapol-Lublin” S.A. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Lublin.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do pomocy w organizacji „Leśnej Piątki z Mikołajem”. Jesteśmy przekonani, że zjednoczenie wspólnych sił w tak słusznej sprawie będzie stanowiło nie tylko szlachetny gest ze strony zaangażowanych w organizację wydarzenia i jego uczestników lecz także nieocenione wsparcie dla podopiecznych z lubelskich placówek opiekuńczych przyczyniając się do poprawy ich sytuacji bytowej – zaznacza dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra.

(fot. LP)

4 komentarze

  1. I to. Jest miejsce do biegania, a nie lokowanie całego centrum miasta w dni wolne gdzie można pojeździć i coś pozałatwiać….

  2. szukam godziny biegu, ale nigdzie nie ma. Ktoś wie?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)