Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie

Inauguracja świętowania „Chmielaków Krasnostawskich” nastąpi w dniach 22-23 sierpnia. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, nie odbędą się koncerty i wydarzenia, które gromadziły rzesze amatorów piwa i dobrej zabawy.

Krasnystaw
2020-08-22, 12:00

Epidemia koronawirusa COVID-19 sprawiła, że tegoroczne Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, jedna z największych i najstarszych imprez piwnych w Polsce, odbędzie się w zmienionej formule. Jak wyjaśniają organizatorzy, podczas tak dużej imprezy, przy obecnym bardzo dużym wzroście liczby zakażeń, pomimo zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego i organizacyjnego, nie byłoby możliwe zagwarantowanie przybyłym osobom pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego.

Postanowiono jednak nie odwoływać zupełnie wydarzenia, lecz przeprowadzić go w innej formie. Inauguracja świętowania „Chmielaków Krasnostawskich” nastąpi w dniach 22-23 sierpnia. Rozpocznie je Msza św. w intencji Chmielarzy i Piwowarów. Zaplanowano też Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, Konsumencki Konkurs Piw, Turniej poetycki „O Chmielakowy Antałek”, premierę oficjalnego piwa chmielakowego oraz prezentację Albumu wydanego z okazji 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich.

Ponadto, w piątek 11 września, czyli w rocznicę pierwszych Chmielaków, w Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbędzie się otwarcie Wystawy poświęconej chmielakom i chmielarstwu. Patronat Honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Wydarzenie będzie można oglądać online na youtube.

(fot. lublin112)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)