Noc Biologów 2020 – PROGRAM

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS serdecznie zaprasza na kolejną edycję „Nocy Biologów 2020” – wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek – 10 stycznia w godz. 15.00-22.00 w siedzibie Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin).

Lublin
2020-01-10, 15:00

IX edycja „Nocy Biologów 2020” zostanie uroczyście zainaugurowana o godz. 15:00 w „Galerii pod palmą” w holu budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii. Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Człowiek i przyroda”.

„Noc Biologów” to cała seria inicjatyw popularyzujących nauki biologiczne. Podczas wydarzenia pracownicy i studenci otworzą dla gości drzwi Wydziału BiB, aby zaprezentować: 5 wykładów, 4 wystawy, zajęcia terenowe oraz 24 projekty o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów.

Tematyka zajęć tegorocznej „Nocy Biologów” będzie bardzo szeroka: od skutków ocieplenia klimatu przez warsztat biologa terenowego po elektryczne rośliny czy nowotwory. Prowadzący zajęcia nauczą gości, jak zrobić jogurt, zostać detektywem, rozszyfrować swoje zmysły czy wykonać naturalny lek. W programie znajdą się zarówno nowości, jak i pozycje, które od lat przyciągają tłumy chętnych – „Noc Biologów” zyskała sobie bowiem wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. Tego dnia Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS odwiedza zwykle około 2000 osób, a sztab ludzi zaangażowanych w organizację imprezy liczy blisko 300 osób (w tym ponad 200 studentów).

Zapraszamy do zapoznania się programem wydarzenia – PROGRAM. Rezerwacji miejsc można dokonać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej http://www.nocbiologow.pl.

(fot. pixabay.com)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)