Lublin na weekend 10- 12 stycznia

Lublin
2020-01-10

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wyjątkowy spektakl w ramach festiwalu „Scena w budowie” – „Kordian”. Czy współcześnie możemy spojrzeć na Kordiana i odnaleźć w nim to, co nas dotyczy, co nas otacza i z czym zmagamy się na co dzień?

Centrum Kultury zaprasza natomiast na Benefis Jacka Brzezińskiego – aktora Teatru Provisorium, który świętuje 45 lat nieprzerwanego niczym uczestnictwa we wszystkich przedsięwzięciach artystycznych Teatru. Na scenie CK zobaczymy także poważną i trudną sztukę, ale także propozycje rozrywkowe w ramach trwającego „Karnawału Teatralnego”. Propozycja na piątek to „Chłopcy”– dramat z życia sfer starszych.

A w pracowni Lotnych Babek odbędzie się spektakl teatralno – kabaretowy „Videoblog” poruszający modny obecnie temat zaistnienia i istnienia w sieci.

Koncerty
Na koncert świąteczny Macieja Miecznikowskiego, który odbędzie się w niedzielę zaprasza Parafia Św. Józefa w Lublinie. W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W piątkowy wieczór Filharmonia zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny „Karnawał w rytmie bolera” łączący w swoim repertuarze pierwiastki hiszpańskie, włoskie i polskie. W niedzielę natomiast koncert „Źródło” w wykonaniu Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej.

Wystawy
Dom Słów – Izba Drukarstwa zaprasza na wystawę „Jarosław Koziara – Plakaty i okładki”, prezentującą mniej znany wycinek działalności twórczej artysty.

W Centrum Spotkania Kultur nadal możecie podziwiać wystawę NEONart. Zachwyćcie się niepowtarzalnymi neonami.

Spotkania/Spacery
Na spotkanie wokół debiutanckiej książki Dawida Jurka : „Rosez i Corvcan. Splot” zapraszamy do Centrum Kultury.

W piątek odkryjcie sekrety Lublina Unii Jagielońskiej z Fundacją Via Jagiellonica.

Warsztaty
W okresie noworocznych postanowień i snucia wizji przyszłości macie okazję stworzyć własną „Mapę marzeń i planów” na przyszły rok wraz z Fundacją Szpilka.

Na uzupełnienie poświątecznych zapasów i własnoręczne wykonanie mydełek, zapraszają Lotne Babki. Na warsztatach będzie kolorowo, miło i pachnąco.

Sport
AZS UMCS Lublin w najbliższą sobotę zaprasza do Hali Globus na mecz futsalu AZS UMCS Lublin ‒ Profi Sport Wrocław. Na Globusie także mecz koszykarski AZS UMCS Start II Lublin ‒ AK Legii Warszawa.

Dla dzieci
Kształyty, formy i kolory, czyli sensoryka dla dzieci to propozycja Galerii Labirynt na twórcze spędzenie czasu z maluchem.

W ten weekend najmłodsi widzowie mogą wybrać się także do Teatru Andersena na spektakl „Arabela”.

Różne
W ten weekend już 28 Finał WOŚP. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z Finałem oraz uczestnictwa. A Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowało akcję honorowego oddawania krwi „Zostań Superbohaterem”. Pomagajmy!

(fot. UM Lublin)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)