Lubelscy cykliści przejadą przez miasto, aby upamiętnić rowerzystów, którzy zginęli w wypadkach

Wieczorem, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, lubelscy rowerzyści przejadą ulicami Lublina w ramach Lubelskiej Masy Krytycznej. Tym razem chcą upamiętnić cyklistów, którzy zginęli w wypadkach.

Lublin
2019-10-25, 18:00

W piątek 25 października przez miasto przejedzie kolejna w tym roku Lubelska Masa Krytyczna. Tym razem, z okazji zbliżającego się 1 listopada, pod nazwą „Zaduszna”. Rowerzyści zamierzają upamiętnić pamięć osób, które poruszając się na jednośladzie zginęły w wypadkach jakie miały miejsce na terenie Lublina. Szczególnym miejscem, które również odwiedzą, będzie „Ghost Bike” czyli biały rower znajdujący się przy al. Unii Lubelskiej. Jest on upamiętnieniem tragicznej śmierci jednej z rowerzystek, która w kwietniu 2013 roku zginęła pod kołami ciężarówki wjeżdżającej na plac budowy galerii handlowej.

Lubelska Masa Krytyczna rozpocznie się o godzinie 18 na placu Litewskim. Rowerzyści jak co miesiąc, będą się przez 1 – 1,5 godziny przemieszczać się z prędkością ok. 12 km/h. W ten sposób aby zamanifestować swoją obecność na ulicach miasta, jako pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo chcą też pokazać potrzebę zapewnienia większego bezpieczeństwa dla osób poruszających się na dwóch kółkach.

W akcji może wziąć udział każdy chętny, kto posiada rower. Warto jednak pamiętać, że z uwagi iż przejazd będzie odbywał się po zmroku, musi on posiadać sprawne oświetlenie.

(fot. LublinRowerem.pl)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019