Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategoriach Masters

W dniach 14-16 czerwca w Aqua Lublin odbędzie się kolejna w tym roku pływacka impreza. Mowa o mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach Masters. Warto przyjść i pokibicować zawodnikom.

Lublin
2024-06-14

Letnie mistrzostwa mastersów to fantastyczna pływacka impreza, która co roku nas zaskakuje, a także zmienia obiekt, w którym toczy się rywalizacja. Teraz przyszedł czas na Lublin, ale to nie pierwszy raz, gdy te zawody goszczą w naszym mieście. W 2021 roku odbyła się wyjątkowa edycja Letnich Otwartych Korespondencyjne Mistrzostw Polski w pływaniu w kategoriach Masters, w ramach której zorganizowano cykl zawodów w miastach z całej Polski. Jednym z nich był Lublin, a rywalizację przeprowadzono pod nazwą Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

To są zawody dla wszystkich, czyli byłych pływaków, startują byli mistrzowie i olimpijczycy. Biorą udział także amatorzy, którzy do niedawna nie byli związani z pływaniem. Przede wszystkim są tutaj przedziały wiekowe, czyli od 25 roku życia co pięć lat jest oddzielna kategoria.

Mistrzostwa Masters to zmagania, do których mogą przystąpić zawodnicy posiadający licencję PZP status aktywny, zawodnicy Polskiego Związku Triathlonu posiadający licencje status aktywny oraz osoby niezrzeszone bez przynależności klubowej. Prawo startu mają zawodnicy w wieku od 20 lat (2004 rok i starsi). Dla zawodników w wieku 20-24 lata utworzona jest specjalna kategoria młodzieżowców.

Organizatorem mistrzostw jest Podlaski Okręgowy Związek Pływacki, a razem z nim imprezę współorganizuje AZS UMCS Lublin, Polski Związek Pływacki oraz Komitet Techniczny Masters PZP. Warto przyjść i pokibicować zawodnikom.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport