Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koncert z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO

W piątek, 5 kwietnia, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Wystąpi w nim Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Lublin
2024-04-05, 18:30

Organizatorami okolicznościowego koncertu z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO są: wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. dr inż Rafał Miernik oraz rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim, realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Zespół dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą.

W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego.

RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Ukazało się ponad 100 płyt z nagraniami polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu RZAWP.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112