Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym

LGD Zielony Pierścień we współpracy z Gminą Kazimierz Dolny organizują Kiermasz Produktów Lokalnych. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Dolny

W niedzielę 5 lipca w godzinach od 10:00 do 17:00 na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Kiermasz Produktów Lokalnych. W tej plenerowej imprezie wezmą udział lokalni producenci, którzy będą prezentować rodzime dziedzictwo kulinarne i rękodzieło z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław.

Wśród wyrobów spożywczych będą także te, które zdobywają nagrody na krajowych i regionalnych konkursach jak np.: przetwory z płatków i owoców róży, oleje tłoczone na zimno, przetwory z owoców i miody. Do tego oczywiście lokalne rękodzieło, m.in.: rzeźby, malowana ceramika czy chodniki pasiaki.

Wśród wystawców są m.in.: Manufaktura Różana; Siedlisko Małgorzaty; Slowberry – Plantacja Borówki Amerykańskiej; Gospodarstwo Ekologiczne Skarby Natury z Zabłocia; Ilona Bąkała-Wydra czy też Miód z okolic Nałęczowa – Pasieka Wędrowna Adam Boguta.

(fot. lublin112)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)