Kiermasz charytatywny w centrum handlowym Felicity. Celem jest pomoc dla Zoi

Szereg atrakcji przygotowali organizatorzy sobotniego kiermaszu charytatywnego, który odbędzie się w centrum handlowym Felicity w Lublinie. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie Zoi Marianowskiej.

Lublin
2019-11-16, 11:00

W sobotę 16 listopada, w godzinach od 11 do 18, w centrum handlowym Felicity w Lublinie, odbędzie się kiermasz charytatywny. Jego celem jest zbiórka środków na leczenie Zoi Marianowskiej. Dziewczynka urodziła się z zespołem Aperta, który charakteryzuje się m.in. deformacjami głowy, twarzy, dłoni i stóp. Choć choroba ta jest nieuleczalna, jednak dzięki licznym operacjom jest szansa na to, aby dziewczynka żyła a przede wszystkim mogła samodzielnie funkcjonować.

Najważniejsze są operacje czaszki, która nie rośnie tak jak u zdrowych dzieci. Mózg natomiast się cały czas rozwija i zaczyna uciskać ją od środka. Leczenie, które odbywa się w Dallas w Stanach Zjednoczonych jest długie a przede wszystkim bardzo kosztowne. Zoja przeszła już cztery operacje, konieczne są jednak kolejne: twarzoczaszki, szczęki i żuchwy, które ochronią przed bezdechem, utratą wzroku i słuchu. Z kolei zabiegi na rękach i nogach pozwolą, aby dziewczynka mogła samodzielnie się poruszać i posługiwać dłońmi.

Sobotni kiermasz połączony będzie z czynnymi animacjami dla dzieci. Będzie wyspa z kiermaszem świątecznym oraz gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Podczas wydarzenia zbierane będą prace konkursowe na temat „Święta z Felicity”, którego rozstrzygnięcie nastąpi do 20 listopada. O godz. 14.30 zaplanowano Pokaz Pierwszej Pomocy w wykonaniu studentów Ratownictwa Medycznego UM w Lublinie. O godzinie 13.00 odbędzie się specjalny pokaz, który poprowadzi Anna Aleksiejuk. Podczas godzinnej Animacji Cyrkowej będzie można nauczyć się kilku sposobów rozkręcania talerza na tyczce. Pojawi się magnetyczny flowerstick, który wiruje w powietrzu oraz znane z pokazów chińskie jojo. Na kiermaszu będzie także Centrum Animacji Zielona Fantazja, czyli Animator czasu wolnego, organizator zabaw dla dzieci, który perfekcyjnie i oczywiście charytatywnie w tym dniu pomaluje dzieciakom twarze.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)