Jarmark u „Szweda” w Kamionce: Promocja sztuki, rzemiosła i rękodzieła artystycznego WYDARZENIE ODWOŁANE

W niedzielę 11 października w Parku w Kamionce odbędzie się Jarmark u „Szweda”. Wydarzenie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce. Jarmark jest promocją sztuki, rzemiosła, rękodzieła, a także produktów spożywczych.

Kamionka
2020-10-11, 11:00

W Kamionce w powiecie lubartowskim odbędzie się kolejny Jarmark u „Szweda”. Tym razem będzie to jesienna edycja tego wydarzenia, które jest nawiązaniem do tradycyjnych jarmarków, jakie odbywały się tam przed laty. Jednocześnie stanowi promocję sztuki, rzemiosła, rękodzieła, a także produktów spożywczych.

– Chcemy przywrócić w Kamionce tradycje jarmarków, która ma głębokie gorzenie ponieważ w 1469 roku Kazimierz Jagiellończyk ustalił w mieście targi, które odbywały się co sobotę, a także dwa jarmarki. Pierwszy w dzień św. Piotra i Pawła czyli 29 czerwca, drugi w dzień św. Katarzyny a więc 25 listopada. Z uwagi na starania Kamionki o przywrócenie praw miejskich uważamy, że te tradycje należy pokazywać i pielęgnować – wyjaśnia Mikołaj Lazor Dyrektor GOK w Kamionce.

Jarmark u „Szweda” rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 16.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

AKTUALIZACJA 05.10.2020
W zawiązku z wzrastającą liczną zakażeń na terenie powiatu lubartowskiego, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu wydarzenia
.

(fot. materiały organizatora)

1 komentarz

 1. Jarmark odwołany bo połowa Kamionki zarażona koronawirusem! Omijać Lazora i jego durne jarmarki! Niech lepiej założy „szwedom” i sobie namardniki!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)