Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

IX Festiwal Kultur w Biłgoraju

W dniach od 12 do 14 sierpnia w Biłgoraju odbędzie się IX Festiwal Kultur. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny.

Biłgoraj
2022-08-12, 19:00

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kultur będzie grupa Compañía Artística y Cultural Sintana” z Bogoty, podkreślająca na scenie, poprzez niezwykłą ekspresję i ruch, swój związek z muzyką i teatrem. SINTANA jest rodzajem szkoły tańca, w której uczy się, że improwizacja i odkrywanie siebie są kluczowe w całym procesie twórczym. W 2013 roku SINTANA stworzyła własny zespół taneczny, aby rozwijać swoją kreatywność i narzędzie do wyrażania jej stylu choreograficznego. SINTANA jest wynikiem wspólnej pracy badawczej tancerzy, aktorów i samych muzyków, a jego celem jest rozwój twórczego dialogu między dźwiękiem, ruchem i interpretacją.

Te barwne tańce okraszone zostaną przepięknymi pieśniami bułgarskimi, macedońskimi, serbskimi, białoruskimi i ukraińskimi w wykonaniu Zespołu wokalnego „Skrzydło łabędzie” z Nowowołyńska (Ukraina) oraz The Wind Seller – Aleksandra Knaś- artystki zajmującej się szeroko pojętym ruchem oraz głosem. U nas wystąpi ona z akompaniamentem akordeonu.

Na biłgorajskiej scenie wystąpi także Laureatka 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu- Karolina Lizer, która zgarnęła niemal wszystkie statuetki a jej wykonanie „Czystej wody” uznane zostało za bezkonkurencyjne.

Podczas Festiwalu Kultur nie może zabraknąć także miejscowej Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, Teatru Poezji i Piosenki BCK, artystów Teatru Żydowskiego z Warszawy oraz „Spaceru śladami biłgorajskich Żydów”.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo