Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP Powiatu Lubelskiego

W niedzielę w Bełżycach odbędą się Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu lubelskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00.

Bełżyce
2024-02-11, 10:00

Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu lubelskiego organizują Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie i Gmina Bełżyce. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej przy ul. ks. bp. Tomasza Wilczyńskiego 62 w Bełżycach.

Zawody są formą intensywnego szkolenia pożarniczego członków młodzieżowych drużyn pożarniczych w okresie zimowym. Mają one na celu m.in. zmobilizowanie członków MDP do intensywnego szkolenia pożarniczego, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem pożarniczym, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, upowszechnienie i promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, jak też ocenienie stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Poszczególne drużyny będą miały pokonać cztery odcinki. Zadania polegać mają m.in. na przeniesieniu gaśnicy czy też węża i ustawieniu ich we wskazanym miejscu czy też zbudowaniu linii gaśniczej. Wszystko oczywiście na czas. Najlepsi zakwalifikują się do zawodów wojewódzkich.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo