Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień św. Walentego w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 lutego, w Muzeum Wsi Lubelskiej na wydarzenie swobodnie nawiązujące do współczesnych Walentynek. Całość rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 15:00.

Lublin
2024-02-11, 12:00

W polskiej tradycji ludowej czczony jako patron epileptyków i nerwowo chorych. Na obrazach przedstawiany stojący nad uzdrowionym dzieckiem lub grupą klęczących ludzi, mowa o św. Walentym, którego postać będzie towarzyszyła niedzielnemu wydarzeniu w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Odwiedzający lubelski skansen będą mogli wziąć udział w Mszy Świętej odprawionej przez ks. Mirosława Matusznego, po której przewodnik zaprosi przybyłych do wspólnej wędrówki po wybranych zabytkach Muzeum. Zwiedzanie rozpocznie się w Kościele z Matczyna, będzie to świetna okazja do bliższego przyjrzenia się ołtarzowi św. Walentego i wsłuchania się w prawdziwą opowieść o żywocie postaci.

Organizatorzy zaproszą uczestników także do odwiedzenia Wyżyny Lubelskiej, Dworu z Żyrzyna i lapidarium cmentarnego, gdzie opowiedzą o różnych obliczach miłości. Po zwiedzaniu w miasteczkowym Ratuszu z Głuska na gości będą czekały: pokaz parzenia kawy w syfonie wraz z opowieścią o tym napoju a także muzyczna niespodzianka przygotowana przez kawiarnię Cyngwajs.

Sala Fortepianowa na chwilę zamieni się w przedwojenną kawiarnię, w której poza degustacją napoju uczestnicy będą mogli
poczytać ogłoszenia matrymonialne z lat 30. XX w oraz zagrać w grę Flirt. Ponadto przybyli do Muzeum będą mogli skorzystać z przejażdżek bryczką w godz. 14:00-15:00.

Bilety: 30 zł/normalny; 20 zł/ulgowy (ulga przysługuje osobom ustawowo uprawnionym).

Dodaj komentarz

Z kraju