Akcja honorowego krwiodawstwa na terenie Domu Młodzieży SOS

Już w najbliższą sobotę 20 czerwca odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na parkingu Domu Młodzieży SOS przy ul. Jutrzenki 1 (Czuby). Rejestracja dawców zacznie się o godz. 10.00, a cała akcja poboru zakończy się około godz. 14.00.

Lublin
2020-06-20, 10:00

Akcja „Twoja krew-moje życie” dotrze również do Lublina. Jej celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także zwiększanie świadomości na temat jej zapotrzebowania. Krew ratuje bowiem życie nie tylko osobom poszkodowanym w wypadkach czy poddawanym operacjom, ale także osobom chorym. I tak na przykład składnikami krwi leczy się m.in. białaczkę czy inne choroby krwi.

– Jesteśmy dumni, że mimo tak trudnego czasu, jakim jest pandemia, nasza młodzież SOS bez wahania zdecydowała się wesprzeć akcję honorowego krwiodawstwa. Jest to z ich strony piękny gest wsparcia i realnej pomocy. Jestem przekonany, że w Lublinie znajdziemy jeszcze więcej osób, które z chęcią przyłączą się do tej dobroczynnej akcji – mówi Adam Jaszczuk Dyrektor Domu Młodzieży SOS w Lublinie.

Jak się przygotować?

Wystarczy przyjść na pobranie po zjedzeniu lekkostrawnego oraz niskotłuszczowego
Posiłku. Rekomenduje się również wypicie większej niż zwykle ilości wody. Co ważne, należy powstrzymać się od palenia papierosów i spożywania alkoholu (również w dniu poprzedzającym).

Informacja o akcji dostępna jest również na stronie www.rckik.lublin.pl

(fot. nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)