Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Wycinka drzew przy ul.Krasińskiego. „Jesteśmy zdruzgotani” (zdjęcia)

Na stadionie przy ul. Krasińskiego wycięto kilkanaście dorodnych drzew. Mieszkańcy są zaniepokojeni masową wycinką i pytają, czy to w ramach promowania hasła Zielony Lublin.

Mieszkańcy ul. Krasińskiego kilka dni temu zaalarmowali nas, że na boisku, doszło do wycinki drzew.

– W Lublinie przy ul.Krasińskiego na stadionie K.S. Budowlani przeprowadzana jest masowa wycinka zdrowych drzew. Jako mieszkańcy jesteśmy zdruzgotani. Czy to jest zgodne z promowanym głośno hasłem Zielony Lublin? A może masowe wycinki zieleni pomagają nam walczyć ze smogiem w którym tonie nasze miasto? – pytają mieszkańcy.

Z wyjaśnieniem sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Lublin.

– Biuro Miejskiego Architekta Zieleni wydało decyzję zezwalającą na usunięcie 13 drzew w tej lokalizacji ze względu na planowaną inwestycję prywatną w tym miejscu. Niestety ustawa o ochronie przyrody, na mocy której wydawane są takie decyzje, nie daje możliwości odmowy, jeśli inwestor uzyskał odpowiednie zezwolenia na realizację inwestycji, a na terenie nie znajdują się gatunki objęte ochroną. W decyzji wskazano konieczność wykonania nasadzeń rekompensacyjnych 25 drzew liściastych ozdobnych, projekt takich nasadzeń inwestor jest zobowiązany przedstawić do Biura MAZ – wyjaśniła nam Olga Mazurek-Podleśna z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

29 komentarzy

  1. żydostwo zazyna działać, czyli koniec z klubem

  2. Szczerze powiem czytam komentarze ze bloki beda od poczatku jestem zadnych blokow nie bedzie stanie tam boisko i amatorow ktorzy tak chronia to sami wywozal do lasu brudy. A wykonawcza robi to dla mlodych odciognac od komputerowego swiata a mieszkancy powini popierac

Z kraju