Sygnał od Czytelnika. Wycinka drzew przy ul.Krasińskiego. „Jesteśmy zdruzgotani” (zdjęcia)

Na stadionie przy ul. Krasińskiego wycięto kilkanaście dorodnych drzew. Mieszkańcy są zaniepokojeni masową wycinką i pytają, czy to w ramach promowania hasła Zielony Lublin.

Mieszkańcy ul. Krasińskiego kilka dni temu zaalarmowali nas, że na boisku, doszło do wycinki drzew.

– W Lublinie przy ul.Krasińskiego na stadionie K.S. Budowlani przeprowadzana jest masowa wycinka zdrowych drzew. Jako mieszkańcy jesteśmy zdruzgotani. Czy to jest zgodne z promowanym głośno hasłem Zielony Lublin? A może masowe wycinki zieleni pomagają nam walczyć ze smogiem w którym tonie nasze miasto? – pytają mieszkańcy.

Z wyjaśnieniem sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Lublin.

– Biuro Miejskiego Architekta Zieleni wydało decyzję zezwalającą na usunięcie 13 drzew w tej lokalizacji ze względu na planowaną inwestycję prywatną w tym miejscu. Niestety ustawa o ochronie przyrody, na mocy której wydawane są takie decyzje, nie daje możliwości odmowy, jeśli inwestor uzyskał odpowiednie zezwolenia na realizację inwestycji, a na terenie nie znajdują się gatunki objęte ochroną. W decyzji wskazano konieczność wykonania nasadzeń rekompensacyjnych 25 drzew liściastych ozdobnych, projekt takich nasadzeń inwestor jest zobowiązany przedstawić do Biura MAZ – wyjaśniła nam Olga Mazurek-Podleśna z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

29 komentarzy

  1. żydostwo zazyna działać, czyli koniec z klubem

  2. Szczerze powiem czytam komentarze ze bloki beda od poczatku jestem zadnych blokow nie bedzie stanie tam boisko i amatorow ktorzy tak chronia to sami wywozal do lasu brudy. A wykonawcza robi to dla mlodych odciognac od komputerowego swiata a mieszkancy powini popierac

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew