690 680 960

Wycięli z działki leśnej 25 brzóz. Część drewna zdążyli sprzedać

Radzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za wycięcie 25 drzew. Sprawcy zdążyli sprzedać część nielegalnie pozyskanego drewna.

Radzyńscy policjanci w miniony wtorek otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w kompleksie leśnym na terenie gminy Kąkolewnica miała miejsce kradzież drewna. Sprawcy wycięli 25 brzóz. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę 5 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalili, że za kradzieżą stoją dwaj mężczyźni w wieku 40 i 49 lat. Obaj to mieszkańcy gminy Kąkolewnica. Mundurowi w toku śledztwa ustalili, że mężczyźni zdążyli sprzedać część drewna mieszkańcowi powiatu łukowskiego.

Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Wyrąb i kradzież drzewa z lasu zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

3 komentarze

  1. Przed wojną chłop nie mógł brać drzewa z lasu bo las był pański, a teraz nie może bo las państwowy.

  2. Bedzie ustawa antysmogowa i sankcje za kopcenie drzewem ,skończą się kradzieże drzewa na opał .Niby ustawa antysmogowa uchwalona i od 2024 ma być zakaz używania wszystko palnych bezklasowych kopciuchów ,ale znajac życie bez egzekwowania i kar pienieżnych , bedzie to martwa ustawa i martwy nieskuteczny przepis pozostający tylko na papierku

  3. Sprzedam Wapno

    więcej nadymi stary samochód niż taki piec…kolejna ustawa żeby po piesze pozamykać kopalnie..już od miesiąca wydzwaniają po ludziach z fotowoltaiką ze rabaty ze to ekologia..rozłożą na raty…i ktoś znów kokosy natrzepie na tym..a taki szary Polak niech buli…nie każdego będzie stać na wymianę pieca lub grzanie prądem bo gaz ma zdrożeć o 100 procent…

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas