690 680 960

Wyciek niebezpiecznej substancji na terenie firmy kurierskiej. Kilkugodzinna akcja strażaków (zdjęcia)

Na terenie jednej z firm kurierskich w Lublinie doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. Ewakuowano pracowników, a strazacy przystąpili do neutralizacji zagrożenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie bazy jednej z firm kurierskich przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Około godziny 17:40 zauważono wyciek nieznanej substancji ze zbiorników znajdujących się na jednej z ciężarówek. Nie był on mały, gdyż jak nam przekazano, wyciekło jej nawet ponad sto litrów. Natychmiast o wszystkim powiadomiona została straż pożarna.

Po sprawdzeniu oznaczeń na pojemnikach okazało się, że substancja ta może być silnie niebezpieczna. Dlatego też ewakuowano wszystkie przebywające w pobliżu osoby i wyznaczona została strefa niebezpieczna. Na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, a także policję i zespół ratownictwa medycznego.

Wyciek został zabezpieczony, a po sprawdzeniu, że zagrożenie zostało zażegnane, akcję zakończono. Działania strażaków trwały blisko trzy godziny. Brało w niech udział osiem zastępów straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112.pl, nadesłane)

9 komentarzy

  1. A co to za substancja to tajemnica ?

  2. No Maciuś nie poradzisz wszystkie wahadła spóźnione 😀

  3. Gdyby kurierzy szanowali to co wożą nie było by takich cyrków jak ten-obciążyć kuriera za akcję a inni wtedy uszanują czyjąś własność

  4. Kiedyś w gls tez był wyciek

  5. Kowalski wieś matce

  6. Kwas do mycia garów to ci wypaczy

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas