690 680 960

Wychodzą z domu i nie wracają. Nie ma dnia bez zaginięcia starszej osoby

Niemal każdego dnia w naszym regionie ogłaszane są alarmy dotyczące zaginięcia starszej osoby. Najczęściej od razu uruchamiane są akcje poszukiwawcze, w których bierze udział nawet po kilkadziesiąt osób.

W ostatnich dniach praktycznie codziennie w naszym regionie prowadzone są poszukiwania starszych osób. Najczęściej wygląda to tak, że senior czy seniorka wychodzą z domu i nie są w stanie już do niego wrócić. Spowodowane jest to często problemami z orientacją w terenie. Z uwagi na wiek, jak też np. choroby, niejednokrotnie zachodzi obawa o zdrowie czy też życie zaginionych, dlatego też do poszukiwań angażowane są liczne służby: policjanci, strażacy z PSP i OSP, strażnicy leśni, straż graniczna, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, czy też przewodnicy z psami tropiącymi. Na szczęście w większości przypadków osoby zaginione są odnajdywane całe o zdrowe.

Wczoraj po godz. 20:00 policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 91-letniej mieszkanki gminy Siedliszcze. Kobieta ostatni raz widziana była w domu kilka godzin wcześniej, po czym oddaliła się w nieznanym kierunku. Z uwagi na wiek i stan zdrowia zaginionej natychmiast uruchomiona została akcja poszukiwawcza. Włączyli się do niej również okoliczni mieszkańcy. Kobietę niebawem udało się odnaleźć w kompleksie leśnym kilkaset metrów od jej domu. Podobnie było z 67 – letnim mieszkańcem gminy Tereszpol, który wczoraj w godzinach porannych wyszedł z miejsca zamieszkania. Poszukiwali go policjanci oraz mieszkańcy miejscowości. Schorowany mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

W poprzednich dniach poszukiwano m.in. 65 – letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Mężczyzna około godziny 1 w nocy wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Policjanci, strażacy, Grupy Poszukiwawczo – Ratownicze Legii Akademickiej w Lublinie oraz Stowarzyszenia Ratownictwa Polskiego w Poniatowej a także mieszkańcy okolicznych miejscowości ruszyli na poszukiwania. Około godziny 17 mężczyznę odnaleziono. Siedział on na polu na terenie sąsiedniej miejscowości. Był wycieńczony upałem. Jak się okazało, nie mógł on odnaleźć drogi do domu.

Z kolei kilkudziesięciu policjantów, strażaków, strażników leśnych oraz ochotników z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Legii Akademickiej w Lublinie prowadziło poszukiwania 83-latka z gminy Puławy. Mężczyzna w niedzielę wyszedł z domu i nie wrócił. Tuż przed godziną 22:00, dwaj pracownicy Zakładów Azotowych idący na nocną zmianę, zauważyli przemokniętego, bosego starszego mężczyznę, który wyszedł z lasu. Był zdezorientowany i zagubiony. Okazał się nim zaginiony 83-latek. Mężczyzna był wychłodzony, ale cały i zdrowy.

Poszukiwano też 86-letniego mieszkańca Lublina. Schorowany i mający problemy z pamięcią mężczyzna wyszedł z domu w skarpetach i czapce zimowej. Informacja o zaginięciu trafiła do wszystkich patroli w mieście, przekazano ją również do operatorów miejskiego monitoringu oraz straży miejskiej. Zdezorientowany mężczyzna został odnaleziony w centrum miasta.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Też sie zastanawiam, czy mając taka rodzinę jak moja, nie wyjść z domu i „zapomnieć” do niego wrócić

 2. Starość jest straszna, człowiek staje się bezradny i uzależniony od innych.

 3. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Czyżby skutek genialnych posunięć Ministra Oko, a co za tym idzie całego nierządu?

 4. bo w pewnym wieku ludzie starsi upodabniają się do dzieci – trzeba się nimi opiekować, czasem nawet za rękę prowadzić… dziecka bez nadzoru w mieszkaniu na kilka dni nikt by nie zostawił przecież, a rodziny mają, bo ktoś te zaginięcia przecież zgłasza

 5. Niesamowita terapia:,,Schorowany mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy”

 6. Kurde jak lemingi …

 7. nieKrytyKrytyk

  wyborcy pisu, elektorat najmądrzejszy jak widać. spokojnie już w kolejnych wyborach nie będzie wygranej pisu covid pomaga zwalczać epidemie pisu w polsce, elektorat umiera trzeba wybory przyśpieszyć. tylko żeby potem znów lamusy z PO nie objęli władzy.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin