690 680 960

Wszystko zaczęło się od zwykłej kontroli auta. Funkcjonariusze przejęli już tonę tytoniu i zapewniają, że to dopiero początek (zdjęcia)

Rutynowa kontrola samochodu sprawiła, że funkcjonariusze rozpoczęli kolejne działania i ujawnili tonę tytoniu. Mundurowi zapewniają, że sprawa jest rozwojowa i niebawem może mieć ona swój ciąg dalszy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Chełma i Służby Celno-Skarbowej z Torunia prowadzili w ostatnich dniach działania kontrolne na terenie kilku województw. Na jednej z warszawskich ulic zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd dostawczy. Kiedy zajrzeli do przestrzeni ładunkowej peugeota, dostrzegli tam worki z tytoniem. Łącznie było to blisko 195 kg krajanki.

Od razu zaczęto ustalać szczegółowe dane dotyczące transportu. Następnie mundurowi skierowali się do powiatu biłgorajskiego, gdzie na jednej z posesji ujawnili 448 kg suszu tytoniowego oraz kolejne 370 kg krajanki. Znajdowały się tam również urządzenia do cięcia tytoniu i pakowania go do worków.

Zatrzymany tytoń nie posiadał znaków akcyzy i wraz z maszynami został zabezpieczony w magazynach depozytowych urzędów celno-skarbowych. Uszczuplenia podatkowe z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT oszacowano na kwotę ponad 700 tys. złotych. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie. Mundurowi zapewniają, że jest ona rozwojowa i niebawem może mieć ona swój ciąg dalszy.

(fot. NOSG)

8 komentarzy

 1. Urządzenie nazywa się sieczkarnia do słomy. Nieodłączny element każdego gospodarza, co za koniem w polu chodził.

 2. Sieczkarnie to teraz tylko w skansenie

  • Tak, ale autor tekstu przywdział ową sieczkarnię w barwne szaty słowne i od razu nabrała powagi urządzenia na miarę czasów obecnych.

   • Bo autor tekstu jest po gimnazjum i daleko mu do wiedzy o zastosowaniu pewnych urządzeń które jak mniemam na pewno jest jeszcze w wielu gospodarstwach. A Urobek z tego urządzenia ma w głowie znaczy sieczkę . Pozdrawiam autora.

 3. EmerytPolicyjny

  Nieźle! Fajne Show 😉

 4. Niezłe rozeznanie mają funkcjonariusze Straży Granicznej z Chełma i Służby Celno-Skarbowej z Torunia.

 5. panśtwo ma zarabiać na fajkach nie wy. czego nie rozumiecie. jak tytoń to problem bo nielegalny, jak respiratory i maski bez atestu od pisowców dostaliście to trudno cieszcie siei tak.
  jak sasin zaj…ał 70 mln to spoko, jak dziecko w sklepie nie ten kod bułek wklepało i zrobiło w „balona” sklep na 2 zł to psy go zawinęły. polska taka piękna
  jak aktywiści leją farbą schody przed budynkiem to nic się nie stało, jak dzieci kredą malowały pod budą pisowców to kryminalni ślady przyjechali zbierać.
  nie po tej stronie kasty jesteście żeby robić interesy

 6. czy sadzenie tytoniu jest nielegalne . co chłop po zerwaniu liścia ma na niego naklejać banderole z akcyzą .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!