„Wszystkich nas nie zamkniecie”. Ulicami Lublina przeszedł tęczowy pochód (zdjęcia)

W sobotę po południu ulicami Lublina przeszedł spontaniczny tęczowy pochód zorganizowany przez środowiska LGBT i sympatyków tych środowisk. Manifestacja to odpowiedź na wczorajsze wydarzenia w Warszawie, podczas których policja zatrzymała 48 osób.

Lubelskie środowiska LGBT w sobotę po południu zorganizowały spontaniczną manifestację w centrum Lublina pod hasłem „Nigdy nie będziesz sama – Lublin solidarnie z Margot!”. Manifestacja ma związek z wczorajszymi wydarzeniami w Warszawie. Na Placu Łokietka w Lublinie zebrało się około 300 osób, a następnie przemaszerowały one pod budynek Prokuratury przy ul. Okopowej.

Demonstranci mieli ze sobą transparenty z hasłami takimi jak: „Wszystkich nas nie zamkniecie”, „Homofobia zabija”, „Miłuj bliźniego swego”, „Rotę napisała lesbijka”, czy „Solidarność naszą bronią”. Udział w manifestacji wziął senator Jacek Bury.

Manifestacja miała związek z zatrzymaniem wczoraj w Warszawie 48 manifestantów, którzy przeszkadzali w czynnościach policji podczas zatrzymania Michała Sz. nazywanego Margot, w związku ze sprawą napadu na ciężarówkę fundacji pro-life i ataku na działacza tej fundacji. Do zdarzenia doszło w Warszawie 27 czerwca 2020 r. Sąd zadecydował, że Michał Sz. na dwa miesiące trafi do tymczasowego aresztu.

Aktywiści próbowali zatrzymać radiowóz, w którym przewożony był Michał Sz., skacząc m.in. na dach pojazdu i rzucając się na ziemię przed poruszające się auto. Jak poinformowała stołeczna policja, wśród 48 osób zatrzymanych znajdują się także osoby, wobec których prowadzone będą czynności dotyczące m.in. naruszenia nietykalności (1 osoba) uszkodzenia radiowozu oraz urządzeni nagłaśniających (3 osoby) znieważenia pomnika (1 osoba). O zatrzymaniach poinformowano niezwłocznie prokuraturę.

Sobotnia manifestacja przebiegła bez zakłóceń, policjanci nie ingerowali w przebieg zgromadzenia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

144 komentarze

 1. Tak czytam te wpisy i tak myślę ile miłości w tych katolikach że inaczej myślących, utopiła by w łyżce wody.To jest to co nauczał syn cieśli i Maryji i zawarte w pismach świętych . Ludzie tolerancji, chyba że dorabiacie na chleb i naczelna partia przewodnia wam płaci za ten HEJT to już rozumiem jak ktoś głodny chodzi to i matkę sprzeda za miskę ryżu jak gadał w sowie mateuszek.

 2. Szkoda, że rodzice tych tęczowych klaunów nie byli homo, nie trzeba by było teraz na to żałosne przedstawienie patrzeć.

 3. A co na to psychiatra ? Jeżeli ktoś mówi o miłości i tolerancji a krzyczy ebac psa czy wiesza tęczową szmatę na pomniku Chrystusa to raczej należy pozamykać to towarzystwo w psychiatryku.

 4. Sodomita z Gomory

  Gdzie była policja?

 5. widaćna koszulkach jakiś satan, na rękach pentagramy, co tu sie dzieje w ogóle i co to za towarzystwo…
  żenada, wstyd, biedni ludzie po prostu, ograniczeni intelektualnie, część to zmanipulowani biedni intelektualnie i duchowo, osobowościowo ludzie, których żal

  • Zgadzam się. Trzeba im pomóc. Dla mnie dowodem na to, że są to w większości zaburzenia psychiczne jest to, że 80-90% gejów nie miało wzorca męskości w latach dorastania. Większość tych chłopaków wychowywała się bez ojców. To nie moze być przypadek i naprawdę współczuję każdemu, że tak się stało. Nawet prywatnie to zauważam, bo w gronie moich znajomych na dwóch znajomych gejów, obydwaj dorastali bez ojców.

 6. Cieszę się, ze z dzircmi pojechałam po za Lublin. Jesli 14lat, 13 i 9 lat dziwczynki posłuchają haseł ktore tam padały… To w glowie nastolatki rodzi sie 5000 pytań… Na które nie szuka odpowiedzi tylko skrótów myślowych jak na takiej manifestacji. Żałosne to co pokazujecie!! Przykro mi na To wszystko patrzeć, a myślę ze mozna inaczej przekazywać swoje uczucia..

 7. Droga Redakcjo! Dlaczego misdżenderujecie Margotkę i używacie jej dednejma? W cywilizowanych krajach jest na to paragraf…!

 8. Niezidiociały mimo bulu

  „senator” Bury musi się oddżwięczyć za wybranie na pierdzistołka i tańczy nawet z kolorowymi !!!!!!
  Odbiorcy zieleniny – nie zapominajcie kogo popieracie kupując u tego tancerza na usługach .!!!

 9. oddżwięczyć
  oddżwięczyć
  oddżwięczyć

 10. co te mordy tak zasłaniacie tchórze, wstydzicie się swoich tęczowych barw ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja