Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wszedł przez okno, ukradł kluczyki do auta, telefon i karty do bankomatu (zdjęcia)

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 26-latka podejrzanego o włamanie na konto bankowe oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna odpowie też za kradzież samochodu. Sprawca wykorzystał sen domowników i wszedł do domu przez otwarte okno.

W miniony czwartek rano policjanci międzyrzeckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski, a sprawca wykorzystał sen domowników zabierając kluczyki do auta. Dodatkowo łupem „amatora cudzego mienia” padły karty do bankomatu i telefon komórkowy.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec tej samej gminy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie pudełeczko z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione auto, które sprawca pozostawił w lesie nieopodal swojej posesji. Zauważył je przypadkowy świadek, który zaalarmował mundurowych – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi odzyskali również skradzione karty bankomatowe, które zostały ukryte również poza posesją 26-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna po kradzieży wykonał kilka transakcji przy ich użyciu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę ponad 15 tys. zł.

Podejrzany 26-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wszedł przez okno, ukradł kluczyki do auta, telefon i karty do bankomatu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Wszedł przez okno, ukradł kluczyki do auta, telefon i karty do bankomatu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

2 komentarze

  1. A mógł zostać politykiem.

  2. Złodziej prowadzony bez kajdanek? Niezłe jaja

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport