Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wspólnie spożywali alkohol, w pewnym momencie ugodził znajomego nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, które odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. 42-latek ugodził nożem bez żadnego powodu 20-latka, z którym wspólnie spożywał alkohol.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem na terenie Białej Podlaskiej. Pracownica jednego z bialskich sklepów powiadomiła, że przyszedł do niej ranny mężczyzna. Na miejscu natychmiast interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Z relacji pokrzywdzonego 20-latka wynikało, że zaatakował go znajomy. Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna dodał, że tego dnia wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie bez żadnego powodu 42-latek ugodził go nożem. Następnie próbował zadać mu kolejny cios.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala, zaś 42-latek został zatrzymany. Mieszkaniec Białej Podlaskiej w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

 1. Parkowanie na chodniku (w miejscu nie wyznaczonym) jest dozwolone jedynie jako parkowanie równoległe do jezdni, oraz bezpośrednio przy krawędzi jezdni.
  Nie znam organizacji ruchu i postoju pojazdów w tamtym miejscu, więc nie twierdzę, że pojazd jest zaparkowany nieprawidłowo.
  Stwierdzenie z pierwszego zdania jest ogólne, bo nie mam podstaw by zakładać, że Policjanci (czyli osoby powołane do pilnowania przestrzegania przepisów sami się do nich nie stosowali lub je łamali) nie znają przepisów lub się do nich nie stosują.

  • Bo gdyby się okazało, że ten pojazd jest zaparkowany nieprawidłowo to może się zdarzyć, że np. strażacy ochotnicy poruszający się ciężarowym pojazdem strażackim postanowią go przepchnąć w miejsce prawidłowe.
   Jakby ktoś nie wiedział, o co chodzi, to dzisiaj krąży filmik ze spychaniem rowerzysty z jezdni przez strażaków. Kto wie, co oni będą robić dalej. Może będą taranować za niezatrzymanie się na strzałce, gadanie przez telefon, albo jazdę z przepaloną żarówką.

 2. 20 latek pił alkohol z 42 latkiem
  Quo vadis 20 latku?