690 680 960

Wspólnie pomóżmy 3-letniej Klaudi chorej na nowotwór

Jedna z naszych Czytelniczek za naszym pośrednictwem  apeluje o pomoc dla 3-letniej Klaudii. Dziewczynka choruje na poważną chorobę nowotworową.

-Pragnę pomóc 3-letniej Klaudii. Dziewczynka choruje na neuroblastomę IV STOPNIA. Poniżej zamieszczam kilka słów od Rodziców Klaudii – napisała do nas Czytelniczka.

-U naszej córeczki Klaudii, w wieku 3 lat, zdiagnozowano neuroblastomę – nowotwór złośliwy tzw. nerwiak płodowy, jeden z najcięższych nowotworów wieku dziecięcego. Już na etapie diagnozowania Klaudię zakwalifikowano do IV grupy, gdyż wykryto u niej 12 cm zmianę nowotworową na nadnerczu z przerzutami do szpiku i do kości oraz liczne guzy w głowie. Jest to grupa wysokiego ryzyka. Prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest bardzo duże – piszą rodzice dziewczynki.

Leczenie jest intensywne i bardzo agresywne. W chwili obecnej pozostaje ona pod stałą opieką Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 im. M. Konopnickiej, Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii, Oddział VII Onkologii i Hematologii Dziecięcej (Łódź, ul. Sporna 36/50).

Dziewczynka przeszła już 7 cykli chemii. Co najważniejsze rokowania są bardzo dobre, guz się zmniejsza!!! Malutką czekają kolejne 3 cykle chemioterapii, operacja usunięcia guza pierwotnego, mega chemia, autoprzeszczep szpiku oraz radioterapia miejsca, w którym znajdował się guz pierwotny. Na tym kończy się leczenie w Polsce.

Szansą dla Klaudii jest leczenie przeciwciałami anty-GD2 przeciwko komórkom neuroblastomy za granicą, we Włoszech lub Niemczech. Jest to tzw. leczenie choroby resztkowej, które ma na celu zapobiegnięcie nawrotowi choroby.

-Koszt jest gigantyczny -160 tys euro (663 408,00 zł) !!!! Drodzy Przyjaciele, Znajomi, oraz wszyscy Ci do których ten apel dotrze, Jako szczęśliwa mama od ponad roku wiem jak cenne jest zdrowie, a także uśmiech dziecka. Przyczyńmy się do tego by Klaudia znów zaczęła się uśmiechać i wspólnie z Najbliższymi spędzała beztroskie chwile poza szpitalnymi murami. Bardzo Was proszę o wsparcie. O przekazanie symbolicznej, nawet najmniejszej kwoty. Grosz do grosza i wspólnymi siłami damy rade!!! Także proszę o udostępnianie i rozpowszechnianie tego apelu -Apelu o życie 3-letniej Klaudusii. W przypadku ewentualnych pytań, proszę o kontakt – apeluje nasza czytelniczka Aleksandra Karluk.

Za wszelka pomoc z góry Dziękujemy!

2014-08-15 11:41:19

4 komentarze

 1. A co na to nasz Narodowy Fundusz Zdrowia?

 2. nfz??
  proszę Cię oni chyba są tylko po to by brać a nie dawać
  nfz to rodzeństwo z zus-em darmozjady i tyle

 3. To niedobrze, bardzo niedobrze, że nie można liczyć na NFZ w tej kwestii. Z drugiej strony, jest przecież całe mnóstwo różnych fundacji, można zorganizować też celową zbiórkę publiczną, od niedawna w tej kwestii wielkie ułatwienia.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas