Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wsparcie finansowe firm z problemami. Nie działa strona, na której trzeba złożyć wniosek

Od rana przedsiębiorcy informują nas, że nie mogą złożyć wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w systemie LSI2014. Strona, gdzie należy złożyć stosowne dokumenty nie działa.

Jak informuje RPO Lubelskie w dniach 11-13 lipca b.r. pojawiły się problemy ze stabilnością działania systemu LSI2014, które były spowodowane bardzo dużą liczbą użytkowników, którzy jednocześnie pracowali w systemie. Niestety skutkowało to znacznymi utrudnieniami podczas pracy przy przygotowywaniu projektów, wypełnianiu formularza wniosku i dołączaniu załączników w systemie LSI2014.

– W związku z licznymi sygnałami od wnioskodawców, dotyczącymi problemów z działaniem systemu LSI2014, tym samym utrudnieniami w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej, która ma być złożona do LAWP, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę, na mocy której termin rozpoczęcia naboru wniosków o dofinansowanie został przełożony z dnia 15 lipca 2020 r. na dzień 16 lipca 2020 r., godzina rozpoczęcia naboru pozostaje bez zmian tj. 10:00 – czytamy w komunikacie.

Dzisiaj nie jest lepiej i na stronę, gdzie można złożyć wniosek nie można w ogóle wejść, pojawia się komunikat, że strona nie działa. Zdenerwowani przedsiębiorcy dzwonią do nas z informacjami, że liczy się kolejność złożenia wniosków i pytają, jak mają je złożyć skoro nie można wejść, ani tym bardziej zalogować się na stronę https://lsi2014.lubelskie.pl/.

Niestety nie dodzwoniliśmy się do żadnej z instytucji odpowiedzialnej za organizację składania wniosków, ani do Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie ani do Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, milczy także telefon rzecznika prasowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

(fot. pixabay.com)

170 komentarzy

  1. Niestety dzisiaj taka sama sytuacja….. to przykre, że nie można skorzystac z dofinansowania bo strona cytuje napis „Ta strona nie działa Serwer lsi2014.lubelskie.pl nie wysłał żadnych danych.
    ERR_EMPTY_RESPONSE”. Jak jest szansa żeby się na chwilę zalogowac za moment znowu strona nie działa……..Może można przemyśleć wersję papierową po tak długiej przerwie od intensywnej pracy urzędnicy znowu mogliby zacząć coś robić??

  2. Niestety mam chyba pecha bo tym i tamtym razem trafiam na informacje ….”Ta strona nie działa Serwer lsi2014.lubelskie.pl nie wysłał żadnych danych.
    ERR_EMPTY_RESPONSE”…… szkoda

Z kraju