Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

WRO DAY, czyli Wrocław przeniesie się do Lublina

W najbliższy wtorek Wrocław przeniesie się do Lublina. Wszystko za sprawą WRO DAY, które są częścią odbywających się targów „Inżynier na Rynku Pracy” na Politechnice Lubelskiej.

Polskie i międzynarodowe firmy ze stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają do Lublina, aby nie tylko pokazać potencjał Wrocławia jako miejsca do rozwoju, ale także w poszukiwaniu różnych specjalistów, którzy uczą się na Lubelszczyźnie. Chcą także pokazać to miasto nie tylko z zawodowej, ale też codziennej perspektywy.

– Nasz udział w tym wydarzeniu nie jest przypadkowy – mówi Aleksandra Kłonowska-Drozd z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – W specjalnej strefie, którą stworzyliśmy z myślą o tym wydarzeniu chcemy pokazać, że Wrocław to nie tylko miejsce pracy, ale także styl życia. Można tutaj nie tylko rozwijać się u innowacyjnych pracodawców, ale także korzystać z bogatej oferty kulturalnej, czy technologicznej, jakie oferuje to jedno z najprężniej rozwijających się miast Europy Środkowej.

Specjalna strefa WRO przygotowana przez firmy przy współpracy Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej ma pomóc studentom z Lublina i okolic także w odkryciu potencjału, jaki w nich drzemie. Wbrew pozorom komunikacyjnie Wrocław i stolica Lubelszczyzny nie są tak źle skomunikowane. Codzienne połączenia kolejowe, a niedługo także lotnicze, umożliwiają swobodną pracę w sercu Dolnego Śląska i swobodne powroty na weekend do domu rodzinnego, czy nawet na studia w formule zaocznej.

WRO DAY na targach „Inżynier na rynku pracy” to także wiele niespodzianek. Na stoisku będzie można poczuć się jak w stolicy Dolnego Śląska w specjalnej strefie chillout. Nie zabraknie także specjalnych fotobudek, w których będzie można zrobić sobie pamiątkową fotę z Wrocławiem w tle.

Dla miłośników kuchni przygotowano specjalną niespodziankę. Wystarczy pojawić się przed budynkiem, gdzie odbywają się targi i koniecznie przyjść z własną legitymacją studencką. Wśród niespodzianek dla uczestników odwiedzających WRO DAY czeka także konkurs, w którym można wygrać weekend we Wrocławiu.

Targi odbywają się w najbliższy wtorek, 25 listopada 2014 r. od godz. 10:00 do 14:00 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej – Lublin, ul. Nadbystrzycka 36.

Z jakimi firmami można się spotkać podczas WRO DAY?

REC Global, Viessman, Capegemini Software Solutions Center, Nokia, Luxoft, UNIT4 (TETA).

Więcej o akcji także na specjalnym profilu na Facebooku – www.facebook.com/WRODAY

WRO DAY, czyli Wrocław przeniesie się do Lublina

2014-11-19 14:52:50
(fot. WRO DAY)

Komentarze wyłączone

Z kraju