Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wracała z imprezy, miała blisko 3 promile. Doprowadziła do kolizji

Nietrzeźwa kierująca daewoo doprowadziła do kolizji z innym pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta wsiadła za kierownicę pojazdu mając blisko 3 promile alkoholu.

W czwartek wczesnym rankiem w Klikawie w powiecie puławskim doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Policjanci otrzymali informację, że kierująca jednym z nich może być nietrzeźwa.

Jak ustalili policjanci, kobieta poruszające się daewoo zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzonych samochodach.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 32-latka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Tak wysoki wynik wytłumaczyła tym, że wraca z imprezy. Drugi z kierowców był trzeźwy.

Nietrzeźwa kierująca za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

(fot. Policja Puławy)

7 komentarzy

  1. Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

    Czy nie byłoby fajniej gdyby nietrzeźwa kierująca zanim za swój czyn odpowie przed sądem, na to doniosłe wydarzenie oczekiwała za kratkami ???

    • fajniej to by było, gdyby kodeks przewidywał jedynie kary więzienia minimum rok i z 50 tysięcy grzywny. jak by takie coś posiedziało i wyszło wprost w objęcia komornika, to by za kółkiem już nie siadło…

    • Masz rację. A za 3 promile powinno się należeć 300 dni kwarantanny.

  2. Kosteczka lgbt? 🙂

  3. Za Ubiera zapłaciła by 8 dyszek, za mandat 5 stów. Ale pewnie warto było

  4. Ja natomiast uważam, że za przestępstwo z art. 178kk obligatoryjnie powinno mieć miejsce przymusowe leczenie odwykowe trwające przynajmniej 1 miesiąc w zamkniętym zakładzie leczniczym, w trakcie którego między innymi powinny być wyświetlane filmy ukazujące ofiary wypadków przez nietrzeźwych kierujących.

Wiadomości z info112