Wracał z imprezy, przeciął nożem opony w kilku zaparkowanych pojazdach (zdjęcia)

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego odpowie wkrótce przed sądem za uszkodzenie opon w kilku zaparkowanych pojazdach. Mężczyzna przeciął nożem opony w kilku samochodach, podczas powrotu z imprezy do domu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Międzyrzeca Podlaskiego nieznany sprawca uszkodził ostrym narzędziem opony w zaparkowanych pojazdach marki Peugeot oraz Opel, a także 4 opony w zaparkowanym audi. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączna kwotę niemal 2,5 tys. zł.

Policjanci ustalili mężczyznę podejrzanego o udział w tej sprawie. Jak się okazało, jest nim 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. 20-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że zniszczył opony nożem, który przy sobie posiadał. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego to zrobił, tłumaczył swoje zachowanie wypitym alkoholem.

Mężczyzna dodał też, że pojazdy wybrał przypadkowo, nie wiedział do kogo one należą. Po prostu wracał z zakrapianej imprezy i uszkadzał pojazdy, które napotkał po drodze. 20-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

14 komentarzy

 1. jak ktoś będzie teraz wracał z imprezy i się na niego natknie, to może podciąć mu gardło?

 2. Bardzo dziwna sprawa. aŁdi zaparkowane z tego co się wydaje prawidłowo. Na chodniku zostawione grubo ponad 1,5m. Ani to chodnik, ani droga pożarowa.
  Tylko jak zawsze zastanawia mnie, co daje najechanie samochodem na chodnik. Równie dobrze mógł stać 40cm w lewo i było także prawidłowo.
  Chodnik dla pieszych, jezdnia dla pojazdów. Lepiej już być nie może.

  • a widzisz ile ta droga ma szerokości? bo ja nie widzę. może po drugiej stronie też jest chodnik, przy którym parkują auta? i może gdyby wszyscy parkowali całą szerokością samochodu na jezdni, to nie byłoby jak przejechać?
   trzeba się czasem zastanowić…

   • Zastanowić to powinni się”szczęsliwi posiadacze złomów” przed ich zakupem GDZIE BĘDĄ parkowali I JAKI BEDZIE tego KOSZT

   • Ale gdy samochód zajmuję całą szerokość chodnika, albo większość drogi pożarowej to wtedy problemu nie ma?

   • Widzę ile ona ma szerokości i domyślam się, że ma ona charakter lokalny, więc ciągły ruch dwukierunkowy nie musi być na niej zapewniony. Lepiej jeżeli kierowca poczeka kilka/kilkanaście sekund aż pojazdy jadący z naprzeciwka przejedzie niż na 10 godzin zablokować chodnik.
    Obejście pieszo samochodu z wózkiem dziecięcym, czy tym bardziej objechanie go na wózku inwalidzkim zajmuje więcej czasu niż wyminięcie się 2 samochodów na jezdni z 1 pasem.

   • Jeżeli droga jest za wąska i parkowanie na niej nie jest możliwe, bo uniemożliwia one przejazd – to należy wprowadzić zakaz postoju i będzie po problemie. Wtedy samochody na jezdni nie będą utrudniać ruchu. Po raz kolejny powtórzę, że miejscem do parkowania pojazdów w obszarze zabudowanym jest jezdnia – a nie chodnik.

  • Ty generalnie nic nie rozumiesz. Żyjesz we własnym urojonym świecie.

  • Ja również się zastanawiam i moje wnioski to bezrefleksyjne parkowanie mające na celu tylko TO jak zaparkować aby INNI KIEROWCY mogli przejechać, aby im nie przeszkadzać, PIESZY jego prawa nie są z zasady brane przez kierowców pod uwagę. Karać Karać bo tylko to może pobudzić kierowców do myslenia i respektowania tego ze chodnik jest przestrzenią pieszych i piesi w zadnym razie nie godzą się na minutkę czy pół parkowania na chodniku. Miejsce WASZYCH samochodów jest na jezdni, a jak się nie mieścicie to WASZ problem, nie daje to wam prawa do zawłaszczania miejsc pieszych. Samochodów jest za dużo, kupujesz samochód MYŚL o tym gdzie go będziesz magazynował i ile to będzie kosztowało. To musi dotrzec do kierowców że nikt nie ma obowiazku zapewnić wam darmowego miejsca do magazynowania waszych złomów.

 3. Powinien przeciągnąć sobie tym nożem po mosznie, pewnie i tak by z niej nic konkretnego nie wypadło.

 4. 2,5 tys za 6 opon? Toż to same toyo musiały być 🙂

 5. Jakiś całkiem fajny scyzoryk musiał mieć, że mu tak sprawnie poszło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbliża się 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Lublinie odbędzie się piknik z kombatantami
Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”