690 680 960

Wraca pomysł utworzenia Alei Gwiazd Lubelskiego Sportu

Na początek dziesięciu wybitnych sportowców z grona olimpijczyków i ikon lubelskiego sportu miałoby się znaleźć na Alei Gwiazd Lubelskiego Sportu. Na jej lokalizację wskazano teren przy Aqua Lublin.

Jeden z lubelskich radnych, a dokładnie Dariusz Sadowski, powrócił do pomysłu utworzenia w Lublinie Alei Gwiazd Lubelskiego Sportu. Zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta Krzysztofa Żuka z prośbą, o rozważenie możliwości zrealizowania tej inicjatywy. Powstał już nawet projekt, który jak wyjaśnia radny, zrodził się z rozważań pasjonatów lubelskiego sportu, którzy zastanawiali się, w jaki sposób uhonorować i zachować pamięć o wybitnych lubelskich sportowcach. Chodzi o osoby, które na przestrzeni lat, godnie reprezentowali miasto na krajowych i światowych arenach.

Dariusz Sadowski wskazuje na lokalizację Alei plac przy kompleksie Aqua Lublin. Chodzi o teren położony przed „kulą” czyli częścią zewnętrzną jednego z basenów. Wśród zalet tego miejsca jest to, iż znajduje się ono w centralnej części obiektów sportowych, jak też niedaleko od Dworca Metropolitalnego do Śródmieścia, co daje szansę, że stanie się jedną z atrakcji turystycznych miasta. Dodatkowo jest ono w pełni zagospodarowane, co gwarantuje trwałość projektu i jego ekspozycji w terenie oraz stosunkowo niskie koszty montażu i aranżacji.

Nazwiska sportowców wraz z nazwą dyscypliny, w której startowali, miałyby być umieszczone na gwiazdach wtopionych w kamienne płyty. Te ostatnie mają nawiązywać do stylistyki tego miejsca. O tym, którzy sportowcy zostaną umieszczeni na Alei, miałaby decydować kapituła złożona z przedstawicieli władz miasta i regionu, Rady Sportu Miasta Lublin, lubelskich mediów, MOSiR-u, Centrum Historii Sportu, oraz partnera lub partnerów strategicznych. Za resztę, w tym finansowanie projektu, odpowiadałby operator w postaci organizacji pozarządowej.

Miasto na razie nie odniosło się do propozycji radnego.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. W pierwszej kolejności to Aqua Lublin przy basenach powinno być sprzątane. W męskim prysznicu leje się cały czas woda. Totalna niegospodarność. Podwyżki cen. Dopłat do kart benefitowych – jedyne takie dopłaty? Na innych ośrodkach brak takowych.

  A potem dopiero stawiajcie pomniki.

 2. Lepiej wyremontować ulicę a pomniki są tam niepotrzebne.

 3. WkurzonyObywatel

  a może by tak wrócił pomysł : połatania dziur w ulicach, wymiana chodników z czasów prl, itp itd ważniejszych spraw! a nie kolejne durne wydawanie pieniędzy przez nasze władze…….. chore !

 4. A dookoła pomnika oczywiście parking o powierzchni 40 razy większej niż plac z pomnikiem.

 5. Narodowy Akrobata

  Król życia Jacek Bąk koniecznie musi być gwiazdą nr 1.

 6. Sam za to zapłać a nie z naszych pieniędzy!! Nie wstyd Ci!!!!!!

 7. Pomnik omniktrona lepiej już ulepić.

 8. Mój kolega by się nadawał. Wędkarz (sportowiec) i miał kontakt z wodą i w dodatku rekordzista. Wypłynął dopiero po 3 dniach.

 9. ta Aleja powinna dumnie nosić imię „drogowców”, co w trudzie i znoju łatają dziury ewentualnie odśnieżają trawniki 😉

 10. zapewne kolejny pomnik w stylu JPII … radny wyjęty z mysiej nory chce zabłysnąć swą głupotą … szkoda kasy na takie popierduchy !!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej