Wprowadzono kolejne zaostrzenia dla osób przekraczających granicę

Osoby pracujące za granicą, mają czas do piątku na stabilizowanie swojej sytuacji zawodowej. Wszystko dlatego, że również zostaną objęci obowiązkową dwutygodniową kwarantanną po każdym przekroczeniu granicy kraju.

W środę szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński ogłosił, że w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Europie i na świecie, decyzja o zamknięciu granic naszego kraju zostaje przedłużona o kolejne 20 dni. Początkowo wprowadzone w nocy z 14 na 15 marca zamknięcie granic miało obowiązywać 10 dni. Teraz termin ten wydłużono do 13 kwietnia.

Jednocześnie wprowadzone zostały kolejne obostrzenia, tym razem związane z przekraczaniem granicy przez osoby, którzy na co dzień pracują za granicą i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granicę i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

– Od piątku osoby, które będą przekraczały granicę polską, zostaną poddane rygorowi kwarantanny dwutygodniowej. Ci obywatele mają teraz dwa dni, żeby ustabilizować swoją sytuację zawodową. Mogą zostać po drugiej stronie granicy, mają czas na wynajęcie tymczasowych kwater, być może pracodawcy ich będą w tym im pomocni. Natomiast musimy zaostrzyć pewne rygory sanitarne – tłumaczy Mariusz Kamiński.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP począwszy od piątku 27 marca od godz. 00:00. Jak wyjaśnia szef MSWiA, nie można dopuścić, aby obywatele przyjeżdżający do Polski, zwłaszcza z krajów, gdzie poziom zakażeń koronawirusem jest wyższy, mogli swobodnie przekraczać granice. Zaostrzenia nie będą obowiązywały zawodowych kierowców. Swobodny przepływ towarów cały czas będzie możliwy. W związku z tworzeniem się kolejek na przejściach granicznych, Nadbużański Oddział Straży Granicznej uruchomił całodobową informację telefoniczną o aktualnej sytuacji na granicy w województwa lubelskim +48 82 568 51 19.

(fot. NOSG/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

3 komentarze

 1. No i bardzo dobrze

 2. A co z osobami które chcą wrócić na stałe do Polski np z UK a nie zdarzą do piątku?

 3. podziękujmy pis przy wyborach

  ten dur… kamiński myśli, że to coś da -podobno pisiorom na łeb siadło i ogłosili by wojewodowie nie przekazywali informacji o ilości zakażonych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online