Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nieuczciwy kurier przywłaszczył ponad 40 tys. złotych

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył ponad 40 000 zł. 29-latek pracował w firmie dostarczającej przesyłki.

Zamojscy policjanci zatrzymali nieuczciwego pracownika jednej z firm kurierskich. Mężczyzna podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z przesyłek kurierskich.

Mundurowi ustalili, że 29-latek z powiatu krasnostawskiego wykorzystując zdalne urządzenie wskazywał, że dana przesyłka nie została doręczona. W rzeczywistości była odbierana i opłacana przez odbiorcę. 29-latek zabierał listy przewozowe z przesyłek i umieszczał na innych pustych paczkach, które zdawał do magazynu. Do magazynu w ten sposób wracały rzekomo nieodebrane przesyłki.

Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie ustalili, że 29-latek w Hrubieszowie na komendzie złożył zawiadomienie o rzekomej kradzieży pieniędzy pochodzących z opłaconych przez odbiorców przesyłek. Jak się okazało, do żadnej kradzieży nie doszło, a 29-latek zmyślił cale zajście, aby ukryć swój przestępczy proceder.

Policjanci oszacowali, że 29-latek przywłaszczył ponad 40 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty przywłaszczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 29-latek nie uniknie również odpowiedzialności za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie. Za to przestępstwo grozi mu nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. A czy prócz tych kar wiezienia ,nasz wymiar sprawiedliwsci zasądzi zwrot przywłaszczonego mienia ,czy to już z powództwa cywilnego,czyli wnoszac odpowiednie opłaty sądowe , trzeba skarżyć ?

  2. Jakby firmy kurierskie z łaski swojej lepiej płaciły za to co trzeba tam robić może by lepiej było teraz koronawirus kurierzy pracują i firma pieniędzy ma więcej a kurier ani grosza więcej nie ma. Jednak co by nie było kraść nie powinien

  3. Panie NsP ,ale to zdarzenie jest z przed ataku koronawirusa ,wiec twoje dywagacje nie maja sensu .Prawda jest taka ze zlodziej ma to we krwi i bedzie kradł bez wzgledu na to ile zarabia

  4. Nieuczciwy to nie znaczy złodziej.Coś w tym jest.

  5. w sumie pomysł genialny