Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpłacił zaliczkę za ładowarkę burtową. Stracił pieniądze, kontakt ze „sprzedającym” urwał się

34-latek utracił 1000 złotych w trakcie zakupów przez Internet. Mężczyzna zdecydował się skorzystać z ogłoszenia zamieszczonego na portalu ogłoszeniowym i zakupić ładowarkę burtową. Zgodnie z zawartą umową dokonał wpłaty zaliczki, ale później utracił kontakt ze sprzedawcą. Niestety, nie otrzymał ani produktu, ani zwrotu środków.

Mieszkaniec Zamościa natrafił na ogłoszenie sprzedaży ładowarki burtowej na portalu ogłoszeniowym. Ustalił szczegóły zakupu, podczas rozmowy telefonicznej z osobą oferującą produkt. Określili finalną cenę, sposób płatności oraz dostarczenia. Zgodnie z umową, 34-latek przelał 1000 złotych zaliczki na wskazane konto, pozostałe 8000 złotych miał uiścić przy odbiorze.

Po dokonaniu wpłaty próbował skontaktować się z sprzedawcą, aby podać mu adres dostawy, ale niestety nikt nie odbierał połączeń. Później telefon został wyłączony. Od chwili dokonania wpłaty zaliczki, 34-latek wielokrotnie próbował bezskutecznie skontaktować się z sprzedającym. Zamówiony towar nie został dostarczony, a pieniądze nie zostały zwrócone. Mężczyzna postanowił zgłosić sprawę na policję w Zamościu.

Warto zachować ostrożność przy korzystaniu z internetowych ofert. Przed zakupem dokładnie sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy, analizując dostępne w sieci opinie i komentarze na jego temat. Wybierajmy tylko renomowane sklepy z solidnymi referencjami na rynku. Opcja płatności przy odbiorze u kuriera jest dobrym wyborem, ponieważ płacimy dopiero w momencie dostarczenia towaru pod nasz adres.

9 komentarzy

 1. Mnie deweloper też oszukał. Mówił mi, że będę sobie mógł za darmo parkować na chodniku pod blokiem. Tylko, że takich jak ja było kilkaset osób, więc samochody wszystkich nie mieszczą się już nawet na placu zabaw, ani w przydomowych ogródkach. Gdzie mogę zgłosić to, że deweloper mnie oszukał? Gdzie mam parkować?
  Nie mam ochoty płacić za parkowanie.

  • Nikt Cię nie oszukał. Masz prawo parkować za darmo ale pod warunkiem, że będzie akurat wolne miejsce.

   W Japonii nie możesz kupić samochodu jak nie udokumentujesz, że masz zagwarantowane miejsce parkingowe.

 2. Kolejny wyborca pis nabity w butelkę, cdn….

  • Wyborca PiS do najmądrzejszych co prawda nie należy, jest podatny na manipulację, ale jest zarazem: nieufny, podejrzliwy, bo w TVP ciągle go straszą: Niemcami, Ruskimi, gejami, Żydami, Wegetarianami, uchodźcami, lewakami, itp.
   Ostrożność to dobra cecha, ale życie w ciągłym strachu, że ktoś chce nasz oszukać, wykorzysta, okraść spokoju i szczęścia też nie daje.

  • No wyborca po by nie stracił,wyborca po by ukradł.

 3. Wpłacić zaliczkę za coś,co gały na żywo nie oglądały ?

 4. znowu zamosc jak nie traktor to ladowarka

 5. Ciekawe, ilu jeszcze takich naiwnych zaliczkodawów cwaniaczek nabrał?

Dodaj komentarz

Z kraju