Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpłać 2 tys. złotych i dostaniesz pożyczkę. Uwaga na to oszustwo! (zdjęcia)

Jeden z mieszkańców Świdnika na portalu OLX znalazł ogłoszenie od osoby prywatnej oferującej pożyczki. Warunkiem otrzymania środków finansowych była wpłata 2 tysięcy złotych. 33-latek postąpił zgodnie z poleceniami i gdy przesłał ogłoszeniodawcy skan potwierdzenia wpłaty kontakt się urwał.

– Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 33-letni mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Zrelacjonował, że na portalu OLX znalazł ogłoszenie dotyczące udzielania pożyczek. Z uwagi na fakt, że potrzebował 15 tysięcy złotych odpowiedział na ogłoszenie i za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nim osoba, która instruowała go jak ma postępować aby pożyczkę otrzymać – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Najpierw mężczyzna przesłał skan swojego dowodu osobistego, a następnie podał pełne dane, stan rodzinny oraz swoje dochody. Warunkiem otrzymania umowy i środków pieniężnych było wpłacenie na wskazane kontro 2 tysięcy złotych.

– Gdy mężczyzna zrealizował przelewy i przesłał rozmówcy potwierdzenie operacji bankowej – kontakt się urwał – dodaje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

Policjanci apelują, aby ostrożnie korzystać z ofert firm oraz osób oferujących łatwe i szybkie pożyczki. Przed podpisaniem umowy oraz wpłaceniem pieniędzy tytułem opłaty rejestracyjnej, aktywacyjnej bądź też innej – bardzo wnikliwie sprawdźmy pożyczkodawcę. Możemy w ten sposób uniknąć kłopotów.

Wpłać 2 tys. złotych i dostaniesz pożyczkę. Uwaga na to oszustwo! (zdjęcia)

fot. Policja Świdnik

 

Wpłać 2 tys. złotych i dostaniesz pożyczkę. Uwaga na to oszustwo! (zdjęcia)

fot. Policja Świdnik

12 komentarzy

 1. Redakcjo, wzięliście się ostro do roboty z tymi oszustwami – super! Gratulacje! Dobrze, że przybliżacie metody socjotechniczne służące wyłudzeniom i oszustwom. Dzięki! Pozdrowienia!

  • Zależy nam, aby jak najwięcej osób poznało te metody.
   Pozdrawiamy

   • Świetna robota – DZIĘKI!

   • I to się chwali.
    Ale jeśli osoba w wieku 33 lat daje się w ten sposób oszukać, to nie wiem czy problem nie tkwi w złym stanie opieki psychiatrycznej dla osób potrzebujących.

   • Ludzie już poznali metodę na wnuczka. Nauczcie się, że takich metod się nie ujawnia, bo pomagacie złodziejom w temacie!

 2. niech plusy weźmie będzie miał za darmo xD

 3. Tylko totalny frajer by sie na to nabrał. jeszcze dane wysyłać obcej osobie. takich nie szkoda

 4. Jeśli chodzi o cyberoszustwa to nasi bracia są na wysokim poziomie

  • Tak Kinga.
   Bo przecież Polak nigdy nikogo nie oszukał, nie pobił i nigdy niczego nie ukradł.
   Bo jeśli Polak to przecież katolik.
   A jak katolik to i nawet złego słowa o innych nie powie.

 5. Świdnik, nie dziwi nic.

Dodaj komentarz

Z kraju