WOŚP kupi łóżka dla oddziałów walczących z COVID-19. Celem jest zapewnienie ciągłości leczenia innych pacjentów

Po tym, jak łóżka z oddziałów wyposażonych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaczęły trafiać na tzw. oddziały covidowe, Fundacja podjęła decyzję o zakupie nowych łóżek dla szpitali, które borykają się z ich brakiem. Placówki mogą już zgłaszać zapotrzebowania.

Zarząd Fundacji podjął decyzję, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi łóżka na potrzeby nowo powstających oddziałów, w których będą leczeni pacjenci z COVID-19. W ten sposób WOŚP chce po pierwsze wesprzeć szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, po drugie zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus. Ustalenia takie zapadły po tym, jak do Fundacji zaczęły docierać informacje, że z oddziałów np. geriatrycznych, które wyposażała w sprzęt Orkiestra, łóżka są przenoszone na tworzone oddziały tzw. covidowe.

Blisko dwa tygodnie temu Jurek Owsiak zaapelował, aby pilnować łóżek które Fundacja przekazała do szpitali. Chodziło o to, że istniały obawy, że sprzęt mający służyć innym pacjentom, gdyż został zakupiony z celowych zbiórek, nigdy już nie wróci na swoje miejsce. Z prośbą o przeniesienie łóżek zakupionych przez WOŚP zwrócił się m.in. Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie. W tym przypadku łóżka miały trafić do zupełnie innej placówki.

– Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy – starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy – wyjaśnia Jurek Owsiak.

Fundacja przeprowadziła już rozmowy ze sprawdzonymi polskimi firmami, które produkują szpitalne łóżka. Dzięki temu można je zakupić od razu i dostarczyć tam gdzie są potrzebne. Jak wyjaśnia Jurek Owsiak, kiedy tylko dany szpital skontaktuje się z Fundacją i przedstawi swoje potrzeby co do łóżek dla pacjentów, zostaną one zakupione i dostarczone dla placówki.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

46 komentarzy

 1. A co peło zrobiło.

 2. no tak po zorganizowaniu nieistniejących wyborów czy zakupie maseczek niespełniających norm nie wystarczyło pieniążków na łóżka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7572zł 0.87%
  • GBP 5.2396zł 0.87%
  • EUR 4.5231zł 0.12%
  • CHF 4.1211zł 0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”